Rifet Kapić w Lechii do 2027 roku, piłkarze Biało-Zielonych we wtorek wracają do treningów

Rifet Kapić w minionym sezonie był jedną z najważniejszych postaci Lechii Gdańsk, od końca października 2023 roku - kapitanem zespołu. W poniedziałek, 17 czerwca, gdański klub poinformował o podpisaniu umowy z Bośniakiem do 30 czerwca 2027 roku. We wtorek, 18 czerwca, Biało-Zieloni rozpoczynają okres przygotowawczy. Pierwszy mecz w ekstraklasie czeka gdańszczan 19 lipca.
17.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna w biało-zielonej koszulce palcem dłoni pokazuje na znaczek Lechia. W tle (zamazane) trybuny
Rifet Kapić w barwach Lechii wystąpił dotychczas w 33 spotkaniach oraz zdobył 3 bramki
fot. Grzegorz Radtke, Lechia Gdańsk

Rifet Kapić - bardzo ważna postać

Rifet Kapić ma niespełna 29 lat, urodził się 3 lipca 1995 roku w Bośni i Hercegowinie. Ma 179 cm wzrostu, gra jako ofensywny pomocnik. Do Lechii dołączył 21 lipca 2023 roku na zasadzie wypożyczenia z łotewskiej Valmiery FC. Stał się bardzo ważną postacią gdańskiej drużyny, w której rozegrał dotąd 33 spotkania i zdobył 3 bramki.

W roli kapitana zespołu Bośniak zadebiutował 28 października w meczu przeciwko Stali Rzeszów. Swojego pierwszego gola dla Biało-Zielonych zdobył 5 listopada 2023 roku w spotkaniu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS Tychy.

Karnety na mecze Lechii w ekstraklasie w sprzedaży 

Kontrakt na trzy lata

W poniedziałek, 17 czerwca, Lechia poinformowała o podpisaniu z Kapiciem transferu definitywnego, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. 

– W minionym sezonie Rifet był ważnym punktem drużyny, nie tylko na boisku ale i poza nim. W kluczowych momentach potrafił decydować o losach meczów. Wierzymy, że tak będzie też w ekstraklasie, dlatego zdecydowaliśmy się na transfer definitywny – mówi Jakub Chodorowski, dyrektor sportowy Lechii.

– Ostatni sezon był niesamowity. Razem z całą drużyną i niesamowitymi kibicami powróciliśmy do ekstraklasy i wygraliśmy derby. Cieszę się, że zostaję w Gdańsku, bo czuję się tu bardzo dobrze, jak w domu – podkreśla sam piłkarz.

Dodajmy, że portal transfermarkt.pl wycenił Rifeta Kapicia na 500 tys. euro. (dane z grudnia 2023 roku), choć ta kwota dziś jest zapewne wyższa. Najwyżej Bośniak był wyceniany w październiku 2018 roku - 650 tys. euro.

Terminarz ekstraklasy 2024/2025. Lechia na początek zagra z wicemistrzem Polski

Przygotowania do sezonu ekstraklasy

Sezon 2024/25 w PKO BP Ekstraklasie rozpocznie się w weekend 19-21 lipca. Lechia już w pierwszym dniu nowych rozgrywek zmierzy się z aktualnym wicemistrzem Polski Śląskiem Wrocław: na wyjeździe 19 lipca (piątek) o godz. 20:30.

Okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpocznie się we wtorek, 18 czerwca. W planach jest pięć sparingów, wyjazd na tygodniowy obóz do Cetniewa. 

Harmonogram przygotowań:

  • 18 czerwca – pierwszy trening 
  • 22 czerwca – sparing z Tylko Lechia Gdańsk (Gdańsk, stadion przy ul. Traugutta)
  • 29 czerwca – sparing z Lechem Poznań (Wronki)
  • 1 lipca – początek zgrupowania w Cetniewie
  • 6 lipca – sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
  • 7 lipca – koniec zgrupowania w Cetniewie
  • 10 lipca – sparing z Chojniczanką Chojnice (Gdańsk, stadion przy ul. Traugutta)
  • 13 lipca – sparing z Wisłą Płock (Włocławek)

Klub zaznacza, że plan przygotowań może ulec zmianie.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania