Rewitalizacja Biskupiej Górki. Przyjdź na spacer, zaproponuj potrzebne w dzielnicy inwestycje

Przyjdźcie w środę na specjalny, 2 - godzinny spacer z udziałem pracowników Biura Rozwoju Gdańska i zastępcy prezydent Gdańska Piotra Grzelaka. Zaproponujcie miejsca, zgłoście problemy, negatywne zjawiska, nad którymi warto pochylić się w ramach rewitalizacji. Początek o godz. 17.
09.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu trzy wysokie ceglane kamienice, między nimi przebija się słoneczny blask
Rewitalizacja Biskupiej Górki już trwa. Czas zaplanować kolejne działania
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Przygotowania do dalszej rewitalizacji ruszyły

Może zastanawiacie się jak wesprzeć czy zachęcić do integracji okolicznych seniorów? Drażnią was plenerowe libacje alkoholowe organizowane w pobliżu waszych mieszkań? Mijacie na co dzień budynki miejskie i ulice, które należy wyremontować? Opowiedzcie o tym. Gdańsk przygotowuje się właśnie do kolejnego etapu rewitalizacji tej urokliwej części Śródmieścia.

W kwietniu br. BRG zorganizowało punkty konsultacyjne we wszystkich czterech dzielnicach Gdańska, w których planowane są dalsze działania rewitalizacyjne: w Nowym Porcie, Oruni - Św. Wojciechu - Lipcach, na Dolnym Mieście i Biskupiej Górce. Przez kilka dni mieszkańcy mogli osobiście zgłaszać swoje propozycje i pomysły inwestycji czy projektów społecznych. Takie pomysły można było też zgłaszać za pomocą internetowej ankiety zamieszczonej na stronie BRG. Po zebraniu i przeanalizowaniu wszystkich zgłoszonych w kwietniu pomysłów, w maju pracownicy BRG zapraszają mieszkańców na tzw. spacery badawcze. Trasy zostały zaplanowane z uwzględnieniem miejsc i obiektów zgłoszonych w kwietniu w punktach konsultacyjnych. To okazja, by szczegółowo opowiedzieć m.in. o problemie danego miejsca, wskazać braki i potrzeby.

Będzie też można zgłosić kolejne propozycje do działań rewitalizacyjnych. Natomiast w czerwcu br. odbędą się warsztaty z mieszkańcami.

Wielka rewitalizacja Biskupiej Górki: - Przenosimy kamienice w XXI wiek

Prace potrwają do końca bieżącego roku

Podobne działania Miasto prowadziło przed kilku laty, kiedy przygotowywało się do projektów, które obecnie są realizowane bądź zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach bądź latach.

Po zakończeniu spacerów i warsztatów BRG opracuje wstępny dokument, w którym zawarte zostaną pomysły i propozycje mieszkańców - przede wszystkim te, które faktycznie będą mogły zostać zrealizowane. Ten powinien być gotowy jesienią br. Wówczas Miasto ponownie zaprosi mieszkańców na konsultacje społeczne, tym razem już tego konkretnego dokumentu.

Rewitalizacja Dolnego Miasta. Jakie inwestycje proponują mieszkańcy?

Cztery spacery badawcze w maju

W ubiegłym tygodniu odbył się pierwszy spacer badawczy, na Dolnym Mieście. Ten na Biskupiej Górce zaplanowano w środę, 10 maja, w godz. 17 - 19. Początek przy ul. Biskupiej 4.

W Nowym Porcie taki spacer badawczy zaplanowano 23 maja, w godz. 17 - 19. Zbiórka przy ul. Marynarki Polskiej 15.

Ostatni spacer odbędzie się w dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce, 31 maja, także w godz. 17 - 19. Zbiórka przy Ratuszu Oruńskim przy ul. Gościnnej.

 

TV

79. rocznica zakończenia II wojny światowej