Remont ul. Małomiejskiej. Prace w czasie mniej kolizyjnym: dwa weekendy i nocą

Odcinek ul. Małomiejskiej od skrzyżowania z ulicami Zamiejską i Raduńską do ul. Ptasiej zostanie wyremontowany z samym skrzyżowaniem włącznie. W efekcie prac nawierzchnia 200-metrowego fragmentu jezdni zostanie całkowicie wymieniona na nową. Naprawiona zostanie również nawierzchnia zatoki autobusowej. Dla ograniczenia utrudnień w ruchu prace prowadzone będą w dwa majowe weekendy, a w dni powszednie w godzinach nocnych.
10.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
GPT
Na zdjęciu widoczna jest miejska ulica z wyraźnymi uszkodzeniami nawierzchni. Asfalt jest nierówny i pełen dziur oraz pęknięć. Po lewej stronie obok ulicy znajduje się budynek, prawdopodobnie jakiś obiekt użyteczności publicznej, z widocznymi znakami dla pieszych. Na ulicy stoją samochody, w tym SUV jadący w kierunku kamery. Po prawej stronie ulicy widać chodnik oraz inne pojazdy zaparkowane wzdłuż ulicy. Dookoła widać też zieleń w postaci drzew i krzewów,
Skrzyżowanie ulic Małomiejskiej z Zamiejską
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Zamknięta droga, zawieszona komunikacja autobusowa

Zasadnicza część prac wykonana zostanie w ciągu dwóch weekendów: 11-12 maja oraz 18-19 maja. W tych dniach od godz. 5.00 rano w sobotę do godz. 24.00 w niedzielę remontowany odcinek ul. Małomiejskiej będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Oznacza to zawieszenie kursowania autobusów komunikacji miejskiej. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu Traktem Św. Wojciecha, al. Armii Krajowej i al. Havla. O utrudnieniach w ruchu dodatkowo informować będą ustawione tablice zmiennej treści.

Plansza z oznaczonymi pracami
 
mat. GZDiZ

Dodatkowo

Ponadto od 13 maja do 17 maja w godzinach nocnych od 22.00 do 6.00 punktowo zajmowany będzie jeden pas ruchu w celu regulacji urządzeń infrastruktury podziemnej.

Dodatkowo od 6 maja do 3 czerwca z użytkowania wyłączona zostanie zatoka autobusowa na przystanku „Ptasia” w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Tymczasowy przystanek wyznaczony zostanie za skrzyżowaniem z ul. Ptasią.

Grafika z trasami komunikacji miejskiej
 
mat. GZDiZ

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w dniach 11-12 maja oraz 18-19 maja, podczas całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka ul. Małomiejskiej:

Linia 113

Autobusy będą jeździć na skróconej trasie: Olimpijska – Łostowice Świętokrzyska.

Linia 154

Linia zostanie zawieszona. W zamian uruchomiona będzie linia 954 na trasie: Orunia Górna - Łostowice Świętokrzyska.

Linie 256 i N56

Na odcinku Brama Wyżynna – Łostowice Świętokrzyska autobusy pojadą dwukierunkowo trasą objazdową: Węzeł Unii Europejskiej – Węzeł Groddecka – al. Armii Krajowej – al. Havla. Na trasie objazdowej nie zatrzymają się na dodatkowych przystankach.

Linia N1

Na odcinku Brama Wyżynna – Platynowa w obu kierunkach obowiązywać będzie objazd trasą: Węzeł Unii Europejskiej – Węzeł Groddecka – al. Armii Krajowej – al. Havla – ul. Świętokrzyska – ul. Platynowa. Na trasie objazdowej autobusy nie zatrzymają się na dodatkowych przystankach.

 

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole