Remont nawierzchni jezdni, nowy chodnik i oświetlenie na ul. Wspólnej

W poniedziałek, 19 lutego na ul. Wspólnej na Olszynce rozpoczną się prace, związane z realizacją umowy drogowej – „szesnastki”. W jej ramach prywatny inwestor na odcinku ul. Wspólnej od ul. Zagony do ul. Miedza ułoży nową nawierzchnię jezdni, wybuduje nowy chodnik oraz wykona oświetlenie uliczne. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Miedza wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych.
19.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapa z zaznaczoną czerwoną kreską fragmentem ulicy
Zaznaczony fragment ul. Wspólnej, na której będzie prowadzony remont
mat. GZDiZ

Większość prac wykonywana będzie przy zawężeniu wspomnianego odcinka ul. Wspólnej z zachowaniem przejezdności dla samochodów. Z ruchu wyłączony będzie natomiast kontrapas rowerowy, a objazd dla rowerzystów poprowadzony zostanie ulicami Miedza oraz Łanową.

W końcowym etapie prac, na czas wykonywania nakładki bitumicznej jezdni ul. Wspólnej, zostanie ona całkowicie wyłączona z ruchu na ok. 1-2 dni. Dojazd do ul. Olszyńskiej z kierunku ul. Na Szańcach odbywać się będzie ulicami Łanową i Miedza, które będą w tym czasie dwukierunkowe. Ze względu na małą szerokość jezdni ul. Miedza ruch będzie odbywać się tam wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa potrwa planowo do 1 kwietnia i w jej trakcie zmieni się organizacja ruchu.

Przebudowa ul. Wspólnej realizowana jest na podstawie umowy drogowej, zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Marvipol.

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024