Remont skrzyżowania 3 Maja - Nowe Ogrody - Hucisko. Od czwartku nie pojadą tramwaje

W środę, 2 listopada, rozpoczyna się kolejny etap zmian w organizacji ruchu na ulicy 3 Maja w okolicach skrzyżowania z Nowymi Ogrodami i Huciskiem. Dzień później - w czwartek, 3 listopada - na około dwa tygodnie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku Węzeł Groddecka - Plac Zebrań Ludowych. Linia 4 zostaje zawieszona, jej tramwaje przejmie linia 2.
( 31.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
18 października 2022 roku, dzień wcześniej w okolicach skrzyżowania ul. 3 Maja z Nowymi Ogrodami i Huciskiem rozpoczęły się pierwsze prace remontowe
18 października 2022 roku, dzień wcześniej w okolicach skrzyżowania ul. 3 Maja z Nowymi Ogrodami i Huciskiem rozpoczęły się pierwsze prace remontowe
fot. Paweł Marcinko / KFP

Priorytetowa inwestycja

Poprawa odprowadzenia wód deszczowych przy Urzędzie Miejskim to jedna z priorytetowych inwestycji, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Ważnym elementem realizacji jest budowa kolektora deszczowego wzdłuż torów tramwajowych. 

W poniedziałek, 17 października, rozpoczął się pierwszy etap prac na skrzyżowaniu ulic 3 Maja - Nowe Ogrody - Hucisko.

Roboty podzielono na siedem etapów. Prace mają zakończyć się w połowie maja 2023 roku.

Remont skrzyżowania ulic 3 Maja - Nowe Ogrody - Hucisko. SPRAWDŹ na mapach

Drugi etap od środy, 2 listopada

W środę, 2 listopada, rozpocznie się drugi etap prac remontowych w okolicy skrzyżowania ulic 3 Maja - Nowe Ogrody - Hucisko.

skrzyzowanie

Drugi etap - harmonogram prac

od 2 listopada, około godz. 22.00:

  • zwężenie pasów ruchu w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego do jednego pasa do jazdy w lewo (kierunek ul. Kartuska), oraz do jednego pasa do jazdy na wprost (kierunek dworzec autobusowy) lub w prawo (kierunek Hucisko). Taka organizacja ruchu utrzyma się do 13 listopada.

od 3 do 13 listopada:

  • wstrzymanie ruchu tramwajowego na trasie węzeł Carla Groddecka - Plac Zebrań Ludowych. Linia nr 4 zostaje zawieszona, jej tramwaje przejmie linia nr 2. 

od 14 listopada:

  • planowane przywrócenie ruchu tramwajowego na trasie węzeł Carla Groddecka - Plac Zebrań Ludowych

W dniach 2-13 listopada wykonywane będą roboty pod torowiskiem związane z budową kolektora. Zakończenie prac jest ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych. 


OBSZAR, NA KTÓRYM WYKONYWANE BĘDĄ PRACE 2 ETAPU

Mapa 3 Maja


Zmiany w kursowaniu tramwajów

Linie 2 i 4

Linia 4 nie będzie funkcjonować. Dotychczasowe jej kursy przejmie linia 2. W dni powszednie obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy linii 2. W soboty i niedziele bez zmian.

Linia 10

We wszystkie dni tygodnia kursy wykonywane do tej pory na trasie skróconej Nowy Port – Węzeł Groddecka – Nowy Port będą realizowane na trasie Nowy Port – Siedlce – Nowy Port. Godziny odjazdów ww. kursów z Nowego Portu i przyjazdów do Nowego Portu nie zmienią się.

 

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Koszt realizacji wynosi 6,8 mln zł.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach przedsięwzięcia pn. „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk – etap III”.