• Start
  • Wiadomości
  • Remont alei Grunwaldzkiej. Do 4 sierpnia prace również w nocy

Remont alei Grunwaldzkiej. Do 4 sierpnia prace również w nocy

To już kolejny remont alei Grunwaldzkiej prowadzony w czasie wakacji. Naprawiane są trzy odcinki o długości ok. 2 km. Odwiedziliśmy te miejsca z kamerą. Zobacz, jak przebiegają prace.
24.07.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Intensywne prace remontowe na trzech odcinkach Alei Grunwaldzkiej
Intensywne prace remontowe na trzech odcinkach Alei Grunwaldzkiej
zdj. Łukasz Ogrodziński/gdansk.plLipiec i sierpień to miesiące, w których zauważalnie spada liczba samochodów poruszających się po mieście. Kolejny rok z rzędu prowadzony jest więc remont głównej arterii komunikacyjnej Gdańska al. Grunwaldzkiej. Rok i dwa lata temu naprawiana była jezdnia od Wrzeszcza w kierunku Oliwy. Teraz drogowcy naprawiają pasy od Oliwy w kierunku Wrzeszcza. To właśnie tam kierowcy mogą natrafić na zmienioną organizację ruchu i utrudnienia.

Zobacz relację wideo:


Prace prowadzone są na trzech odcinkach o łącznej długości ok. 2 km:

 - Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;
- Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;
- Odcinek III - Odcinek od wysokości budynku nr 351 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.

Zakres remontu, którego koszt wynosi 10,7 mln zł, obejmuje modernizację jezdni wraz ze zjazdami w obrębie pasa drogowego. Odnowiona zostanie też kanalizacja deszczowa, krawężniki i zatoki autobusowe. Od 24 lipca do 4 sierpnia prace prowadzone są też nocą. Jeśli wszystko pójdzie  zgodnie z planem remont zakończy się jeszcze w sierpniu.

Czytaj też: Trakt Konny, Chłopską i al. Grunwaldzką czekają remonty

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole