• Start
  • Wiadomości
  • Remont Mostu Dolnomiejskiego. Kolejny etap zakończy się jesienią

Remont Mostu Dolnomiejskiego. Kolejny etap rozpoczął się dzisiaj, potrwa pięć miesięcy

Na Moście Dolnomiejskim, który znajduje się w ciągu Podwala Przedmiejskiego, kolejny etap prac rozpoczyna się w poniedziałek 23 maja 2022 r. Po robotach na jezdni w kierunku centrum Gdańska, prace - zgodnie z planem - przenoszą się na jezdnię w stronę Stogów. Remont będzie trwać około pięciu miesięcy.
( Publikacja: 23.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prace remontowe Mostu Dolnomiejskiego w ciągu Podwala Przedmiejskiego potrwają około pięciu miesięcy
Prace remontowe Mostu Dolnomiejskiego w ciągu Podwala Przedmiejskiego potrwają około pięciu miesięcy
fot. GZDiZ

Jaki zakres prac obejmuje remont Mostu Dolnomiejskiego?

Zakres prac obejmuje frezowanie nawierzchni bitumicznej, a także usunięcie wyeksploatowanej izolacji. Kolejnym krokiem będzie reprofilacja (odtworzenie kształtu) płyty ustroju nośnego mostu wraz z wykonaniem sączków i nowej izolacji. Następnie na jezdni mostu ułożona zostanie nowa nawierzchnia.

Jak długo potrwa remont Mostu Dolnomiejskiego ?

Roboty na Moście Dolnomiejskim będą podzielone na etapy wymagające zmian w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą prawy i środkowy pas jezdni w kierunku Stogów. Kierowcy będą mogli korzystać z lewego pasa ruchu. Ten etap potrwa ok. 2,5 miesięcy.

Po zakończeniu prac na środkowym pasie roboty przeniesione zostaną na lewy. Ich zakres będzie taki sam, jak na środkowym pasie i obejmie dodatkowo wymianę krawężnika. Planowo prace na lewym pasie również zajmą ok. 2,5 miesiąca.

Śródmieście. Rozpoczyna się naprawa Mostu Dolnomiejskiego