• Start
  • Wiadomości
  • Targi TRAKO 2021 zakończone. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji

Targi TRAKO 2021 zakończone. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji

Prawie 23 tysiące uczestników z 39 krajów i ponad 500 wystawców z całego świata! W piątek, 24 września w Gdańsku zakończyły się 14. Międzynarodowe Targi Kolejowych TRAKO 2021.
24.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
tegoroczne Targi TRAKO odwiedziło więcej zwiedzających niż przed pandemią
Tegoroczne Targi TRAKO odwiedziło więcej zwiedzających niż przed pandemią
mat. MTG/AmberExpo


Ostatni dzień odbywających się w AMBEREXPO należał do pracodawców i ich potencjalnych pracowników. Dzień Edukacji i Kariery zorganizowany został po raz trzeci i z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji zarejestrowało się 1300 osób, przede wszystkim uczniów szkół średnich i studentów. Mieli oni możliwość bezpośrednich rozmów, zasięgnięcia informacji od firm uczestniczących w targach. Podczas całego dnia można było wziąć udział w prelekcjach i warsztatach dedykowanych osobom poszukującym pracy w branży.

Jedni z laureatów konkursu plastycznego
Jedni z laureatów konkursu plastycznego
mat. MTG/AmberExpo


Ok. 700 osób zdecydowało się obejrzeć ekspozycję zewnętrzną Targów TRAKO. W nowej przestrzeni torów wystawienniczych przy AMBEREXPO podziwiać można było tabor kolejowy, w tym premiery TRAKO 2021. Dla najmłodszych dużym przeżyciem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz aukcja prac w ramach akcji charytatywnej TRAKO - DZIECIOM.

Zobacz relację wideo:


- Targi TRAKO to największe w tym roku wydarzenie branży transportowej w Europie i to było widać w Gdańsku. Liczba wystawców i liczba odwiedzających Targi robiły duże wrażenie. Tak duże zainteresowanie wydarzeniem wynika z pewnością z obecnych trendów – mody na kolej, która jest najlepszym, bo najbezpieczniejszym, najbardziej ekologicznym i odpornym na kryzysy środkiem transportu. Dziś z koleją kojarzy się jeszcze jedno słowo – rozwój. Przez cały czas trwania TRAKO towarzyszyło ono licznym premierom taboru, debatom i konferencjom – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz przewodniczący Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).


- Widzimy się po niemal dwóch latach, kiedy nie mogliśmy spotykać się osobiście. To, co się wydarzyło na TRAKO przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy bardzo wielu gości, wszyscy byli spragnieni kontaktu bezpośredniego. Nie wyobrażam sobie, by targi się nie odbywały, a biznes był prowadzony tylko online. – podkreślił Paweł Choduń, wiceprezes zarządu firmy Medcom.

Na Targach TRAKO można spotkać fanów kolejnictwa, a może też i przyszłych pracowników kolei
Na Targach TRAKO można spotkać fanów kolejnictwa, a może też i przyszłych pracowników kolei
mat. MTG/AmberExpo


- Dla organizatorów targów najważniejsze są wrażenia wystawców, uczestników, efekt biznesowy po targach a także frekwencja. Liczby zakończonych targów TRAKO są dla wszystkich pozytywnym zaskoczeniem” – mówi Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich SA. Tegoroczne TRAKO cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem branży niż poprzednia edycja, przed pandemią. To jasny sygnał jak ważną rolę dla gospodarki, dla regionu i miasta Gdańska pełnią organizowane przez MTG wydarzenia. Bardzo istotnym elementem jest zaufanie jakim obdarzyli nas wystawcy, ale również partnerzy i sponsorzy. Po raz pierwszy w historii TRAKO partnerem finansowym został Bank Pekao SA.

Do Gdańska przyjechało 500 wystawców z 29 krajów
W Gdańsku swoją ofertę zaprezentowało 500 wystawców z całego świata
mat. MTG/AmberExpo


Targi TRAKO szeroko relacjonowane były w mediach krajowych i zagranicznych. Na wydarzenie akredytowało się 130 dziennikarzy z Polski, a także Czech, Dani, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Rumuni.

Jeden z hitów tegorocznej edycji TRAKO - lokomotywa wodorowa wyprodukowana przez firmę PESA
Jeden z hitów tegorocznej edycji TRAKO - lokomotywa wodorowa wyprodukowana przez firmę PESA
mat. MTG/AmberExpo


TRAKO organizowane są przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupę PKP w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Partnerzy targów: ALSTOM, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, TRACK TEC. Partnerem finansowym TRAKO 2021 jest Bank Pekao S.A.

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku