• Start
  • Wiadomości
  • Rafael Nadal zostanie właścicielem jachtu motorowego z gdańskiej stoczni. Zapłaci kilka milionów euro. ZDJĘCIA

Rafael Nadal zostanie właścicielem super jachtu z gdańskiej stoczni. Zapłaci kilka milionów euro, ZDJĘCIA

Jeden z najwybitniejszych tenisistów na świecie, Rafael Nadal zamówił właśnie katamaran 80 Sunreef Power - informuje na swojej stronie internetowej stocznia Sunreef Yachts, która mieści się w Gdańsku. W pełni spersonalizowany jacht motorowy zostanie oddany właścicielowi w 2020 roku.
( 24.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rafael Nadal i Francis Lapp
Rafael Nadal i Francis Lapp
fot. www.sunreef-yachts.com

 

Rafael Nadal to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii. Urodził się 3 czerwca 1986 roku w hiszpańskiej miejscowości Manacor. W ciągu kilkunastoletniej kariery wygrał 82 turnieje, w tym 18 wielkoszlemowych, jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim - indywidualnie (2008) i w deblu (2016). Zarobił na korcie ponad 110 mln. dolarów, w tym roku ponad 7 mln. "zielonych".

Francis Lapp to francuski biznesmen, który w 2002 roku założył w Gdańsku stocznię Sunreef Yachts. Stocznia w ciągu kilkunastu lat stała się światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu “custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp.

Obaj panowie spotkali na drodze biznesowej. Nadal zamówił bowiem najnowszy model jachtu motorowego produkowanego przez stocznię - 80 Sunreef Power, który będzie miał swoją premierę we wrześniu tego roku na targach Cannes Yachting Festival.  

 

80 Sunreef Power - taki właśnie katamaran zamówił hiszpański tenisista
80 Sunreef Power - taki właśnie katamaran zamówił hiszpański tenisista
fot. www.sunreef-yachts.com

 

"Do zakupu najnowszego modelu jachtu motorowego zainspirował go zarówno wakacyjny czarter na jednej z jednostek gdańskiej stoczni jak i wielokrotne wizyty na pokładzie katamaranów Sunreef Yachts" - informuje gdańska stocznia na swojej stronie internetowej

Rafael Nadal w Gdańsku. Niespodziewana wizyta jednego z najlepszych tenisistów świata


80 Sunreef Power to uniwersalny i nowoczesny jacht, stworzony do dalekomorskich podróży, łączy w sobie komfort i wyjątkową dzielność morską. Ma niespełna 24 metry długości, 12 metrów szerokości, zanurzenie - 1,7 metra. 

Obszerny garaż i platforma rufowa pozwalają z łatwością transportować i wodować ponton, jet ski oraz liczne akcesoria do sportów wodnych. Taras dziobowy jachtu rozciąga się na całą szerokość jednostki, tworząc przestronną strefę relaksu.

Kabina właścicielska zajmuje część dziobową pokładu głównego. Prócz dużego łóżka z widokiem na taras, przestrzeń jej wypełnia garderoba, biurko i łazienka.

Salon otwiera się szeroko na rufę, łącząc się z kokpitem, wyposażonym w komfortowe siedziska i bar.

 

80-sunreef-power-exterior-03
fot. www.sunreef-yachts.com

 

80-sunreef-power-exterior-06
fot. www.sunreef-yachts.com

 

80-sunreef-power-exterior-07
fot. www.sunreef-yachts.com

 

80-sunreef-power-exterior-08
fot. www.sunreef-yachts.com

 

80-sunreef-power-interior-02
fot. www.sunreef-yachts.com

 

80-sunreef-power-interior-03
fot. www.sunreef-yachts.com

 

Jachty motorowe Sunreef Power kosztują kilka milionów euro, przykładowo model 70 Sunreef Power Skylark z 2012 roku jest w sprzedaży za 2 350 000 euro. Można wnioskować, że jacht zamówiony przez Rafaela Nadala jest wart więcej.   

Model 80 Sunreef Power zostanie w pełni spersonalizowany i oddany właścicielowi w 2020 roku. 

Więcej o jachcie na stronie internetowej stoczni Sunreef Yachts