PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Rafael Nadal w Gdańsku. Niespodziewana wizyta jednego z najlepszych tenisistów świata

Rafael Nadal w Gdańsku. Niespodziewana wizyta jednego z najlepszych tenisistów świata
Hiszpan w niedzielę, 9 czerwca, wygrał turniej Wielkiego Szlema w Paryżu a kilka dni później był widziany w Gdańsku. Jego pobyt jest prawdopodobnie związany z kupnem luksusowego jachtu, który został zwodowany w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts. Rafael Nadal ma na pewno miłe wspomnienia z Trójmiastem - w 2004 roku w wieku 18 lat wygrał w Sopocie swój pierwszy turniej ATP.

 

Rafael Nadal to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii. Urodził się 3 czerwca 1986 roku w hiszpańskiej miejscowości Manacor. Niemal 33 lata później - w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku - po raz dwunasty triumfował na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W bogatej kolekcji ma aż 18 wielkoszlemowych tytułów (pod tym względem wyprzedza go tylko Szwajcar Roger Federer - 20). 

Hiszpan swój pierwszy tytuł ATP zdobył w wieku 18 lat w Sopocie. W 2004 roku w finale turnieju Idea Prokom Open pokonał Argentyńczyka Jose Acacuso 6:3, 6:4. 

W czwartek, 13 czerwca - kilka dni po ostatnim triumfie w Paryżu hiszpański mistrz tenisa był widziany w Gdańsku. Jako pierwszy w mediach społecznościowych zdjęciem z Nadalem pochwalił się Sebastian Decker, który dla latynoamerykańskiej stacji DIRECTV Sports relacjonował rozgrywane w Polsce (m.in. w Gdyni) piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20.

"Pochmurny dzień w mieście w Europie Wschodniej, spacerujesz po wybrzeżu Morza Bałtyckiego, rozpoznajesz swój język w zagranicznej rozmowie, podnosisz głowę, a to RAFA NADAL" - napisał na Instagramie. 

nadal

 

Zdjęcie zrobiono na ul. Szafarnia, przy marinie jachtowej.

Pobyt hiszpańskiego tenisisty w Gdańsku jest prawdopodobnie związany z kupnem luksusowego jachtu Chrissy, który został zwodowany w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts. Pisał o tym w grudniu 2018 roku branżowy portal Yacht Harbour. 

Jacht, którym Rafael Nadal wybrał się na rejs po Bahamach - cały artykuł na portalu Yacht Harbour

 

Rafael Nadal na jachcie Chrissy
Rafael Nadal na jachcie Chrissy
fot. Instragram Rafael Nadal

 

Za Eurosport/tvn24.pl

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl