• Start
  • Wiadomości
  • Rady dzielnic kontra epidemia - ponad 300 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

Rady dzielnic kontra epidemia - ponad 300 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska spotkała się on-line z Przewodniczącymi Zarządów Rad Dzielnic w Gdańsku. Podczas wirtualnego spotkania poruszono tematy bieżącej sytuacji w mieście w związku z koronawirusem. Prezydent podziękowała radom za udzielenie finansowego wsparcia na walkę z wirusem Covid-19. Do tej pory na ten cel przeznaczyły 310 tysięcy złotych.
( 16.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Narada odbyła się wirtualnie, jak na czas epidemii przystało - za pośrednictwem internetu. W sali narad Urzędu Miejskiego w Gdańsku od prawej: prezydent Aleksandra Dulkiewicz, skarbnik Miasta Izabela Kuś, dyrektor Biura Prezydenta Marek Bonisławski
Narada odbyła się wirtualnie, jak na czas epidemii przystało - za pośrednictwem internetu. W sali narad Urzędu Miejskiego w Gdańsku od prawej: prezydent Aleksandra Dulkiewicz, skarbnik Miasta Izabela Kuś, dyrektor Biura Prezydenta Marek Bonisławski
UMG

 

- Cieszę się, że udało nam się spotkać w takiej formie i porozmawiać o tym, co dla nas ważne - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Jestem bardzo wdzięczna za inicjatywę rad, które zdecydowały się przekazać środki finansowe ze swoich budżetów się na walkę z koronawirusem, a także za działania o charakterze lokalnym. Dziękuję za każdy rodzaj wsparcia.

Ze swoich środków budżetowych na walkę z koronawirusem rady dzielnic przekażą ponad 300 tysięcy złotych. Do tej pory chęć takiego wsparcia deklaruje 15 rad dzielnic. Przewodniczący rad dzielnic proponowali także inne rodzaje pomocy mające na celu wsparcie mieszańców poszczególnych dzielnic. Wśród propozycji znalazło się sfinansowanie posiłków dla osób potrzebujących czy wspólne szycie maseczek seniorom. Przy realizacji tych pomysłów rady będą współpracowały z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie czy Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Podczas spotkania poruszono także kwestię wydatkowania środków i realizacji projektów z roku 2019 i 2020, które mogły ulec zmianie z powodu pandemii. Rozmowy na ten temat będą kontynuowane indywidualnie z poszczególnymi radami.

Radni pytali także o Budżet Obywatelski, który był planowany na przełomie marca i kwietnia, lecz z powodu pandemii jego uruchomienie zostało przełożone. Miasto nie wstrzymuje realizacji projektów  Budżetu Obywatelskiego, a tegoroczna edycja zostanie ogłoszona tak szybko, jak będzie to możliwe.