• Start
  • Wiadomości
  • Radni dzielnic zapraszają na wspólne kolędowanie, festyny i przedświąteczne warsztaty

Radni dzielnic zapraszają na wspólne kolędowanie, festyny i przedświąteczne warsztaty

Grudzień to miesiąc, w którym wyczekujemy opadów śniegu, szukamy prezentów dla najbliższych, przygotowujemy się do świąt, ale też coraz częściej i chętniej uczestniczymy we wszelkiego rodzaju wydarzeniach organizowanych na terenie Gdańska. Co proponują w tym roku radni w dzielnicach? Poniżej kilka przykładów. Pierwsze spotkania już w czwartek, 12 grudnia.
11.12.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Radni dzielnic organizują w najbliższych dniach przedświąteczne spotkania dla mieszkańców. Sprawdźcie, gdzie i co się dzieje!
Radni dzielnic organizują w najbliższych dniach przedświąteczne spotkania dla mieszkańców. Sprawdźcie, gdzie i co się dzieje!
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Aniołki

W dniu 21 grudnia Rada Dzielnicy zaprasza seniorów, a także dzieci z Aniołek na warsztaty rękodzielnicze i słodki poczęstunek. Odbędą się one w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Poniatowskiego 13 (Klub Osiedlowy ASM). O godz. 12 - dedykowane najmłodszym, o godz. 14 - dla seniorów.

W trakcie zajęć uczestnicy będą zdobić m.in. świąteczne talerze, szklane lampiony i drewniane pudełka.
- Wyczarujemy kolorowe dzieła sztuki, które ozdobią nasze świąteczne stoły i będą mogły stanowić też piękne własnoręcznie wykonane prezenty dla najbliższych - zachęcają organizatorzy.

 

Jasień

Fundacja Parkowisko wraz z Radą Dzielnicy zachęcają mieszkańców Jasienia do wzięcia udziału w świątecznej edycji społecznego projektu Parkowisko.pl. Odbędzie się on w niedzielę, 15 grudnia, w siedzibie RD Jasień, przy ul. Leszczynowej 5, w godzinach 12 - 17. Będzie ono poświęcone tematyce świątecznej. Wydarzenie będzie prowadzone w formie warsztatów i mikro kiermaszu świątecznego pod hasłem “Przygotujmy razem Święta”. Jedną z atrakcji będzie możliwość wysłania listów do św. Mikołaja oraz wzięcie udziału w przygotowywaniu prezentu dla samego Świętego, który zostanie następnie wysłany do jego siedziby w Laponii.

 

Oliwa

Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z Radą Dzielnicy Oliwa zapraszają w sobotę, 21 grudnia, w godz. 12.00-19.00 na Wigilię Oliwską połączoną z międzywyznaniową modlitwą, wspólnym stołem, kiermaszem ozdób, rodzinnymi warsztatami i spektaklem teatru cieni. Odbędzie się ona przy Oliwskim Ratuszu Kultury, przy ul. Opata J. Rybińskiego 25.

 

Olszynka

Tutejsi radni zapraszają na doroczne przedświąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej, w czwartek 12 grudnia.

- Poczujmy wspólnie klimat Bożego Narodzenia, podzielmy się dobrym słowem, kupmy niepowtarzalne ręcznie robione ozdoby i wsłuchajmy się w dźwięki polskich kolęd i pastorałek - zachęcają radni.

O godz. 16 rozpocznie się kiermasz ozdób. Swoje kramiki wystawią m.in. klasy, Szkolne Koło Wolontariatu, Caritas i Rada Rodziców, a o godz.17, na sali gimnastycznej, będzie można wysłuchać bożonarodzeniowego koncertu w wykonaniu uczniów SP nr 59.

 

Osowa

Rada Dzielnicy wraz z Caritas i Szkołą Podstawową nr 81 zapraszają na spotkanie opłatkowe osowskich seniorów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 grudnia, w godz. 10-12.

- Wspólnie zaśpiewamy, przedzielimy się opłatkiem oraz złożymy sobie najserdeczniejsze życzenia przy wigilijnym stole - zachęcają radni.

Po spotkaniu opłatkowym seniorów, około godz. 12, także w budynku SP nr 81, odbędzie się VII Osowska Choinka, organizowana przez Stowarzyszenie "INNE Jest Piękne" we współpracy z SP nr 81 oraz Radą Dzielnicy Osowa

 

Przeróbka

Radni, wraz ze Szkołą Podstawową nr 61, zapraszają na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie, które zaplanowano 12 grudnia o godz. 17, w gmachu SP nr 61 przy ul. Siennej 26.

 

Przymorze Małe

Tutejsza Rada Dzielnicy zaprasza na świąteczny festyn w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 16.30. Wydarzenie zorganizowane zostanie na placu przy ul. Śląskiej 66b. Będzie to wigilijny poczęstunek, a radni zachęcają do przyniesienia także własnych wypieków.

 

Siedlce

Spotkanie świąteczne organizowane przez Radę Dzielnicy odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, o godz. 18 w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40. Każdy mieszkaniec będzie mile widziany.

 

Śródmieście

Radni zapraszają starszych mieszkańców na uroczystą Wigilię Seniorów. Co jednak istotne w tym przypadku, obowiązują zapisy, które będą prowadzone zgodnie z "regulaminem Rady Dzielnicy Śródmieście dotyczące projektów skierowanych do seniorów".

- Zapraszamy do osobistego odbioru zaproszenia, w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Ogarnej 29/30, podczas dyżurów Rady Dzielnicy radni - informują.

Wigilia Seniorów odbędzie się 19 grudnia, o godzinie 16.

 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór