• Start
  • Wiadomości
  • Radni dzielnic zapraszają: ognisko, plecenie wianków, gra w boule

Radni dzielnic zapraszają w najbliższych dniach: ognisko, plecenie wianków, gra w boule

Najbliższe dni upłyną w gdańskich dzielnicach pod znakiem lokalnych festynów, ale też i bardziej kameralnych wydarzeń dedykowanych osobom w różnym wieku. Radni, często we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami czy fundacjami, zaplanowali dla mieszkańców sporo atrakcyjnych wydarzeń. Sprawdźcie.
23.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kobieta i mężczyzna w letnich strojach, mężczyzna rzuca metalową kulę
W Gdańsku jest kilka bulodromów, na których można zagrać w boule. Jeden z nich znajduje się na Siedlcach
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

 

Będzie się działo w ten weekend w gdańskich dzielnicach! Festyny, święta ulic, otwarcie klubu

Co będzie się działo w sobotę, 24 czerwca?

Siedlce

Fundacja #Serce dla Sportu, Rada Dzielnicy Siedlce i Gdańskie Stowarzyszenie Petanque "Gdańskie Boule" zapraszają mieszkańców na Rodzinną Grę w Boule.

- Chcesz aktywnie przywitać wakacje i nauczyć się grać w petanque pod okiem sędziego międzynarodowego Stanisława Wilka? Chcesz poznać sąsiadów z dzielnicy i miło spędzić czas na świeżym powietrzu? Przyjdź w sobotę z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami na bulodrom - zachęcają organizatorzy.

Rodzinną Grę zaplanowano na bulodromie w Parku Siedlce, przy ul. Zakopiańska, na wysokości ronda z ul. Bema, w godz. 12 - 16.

Jasień

Rada Dzielnicy Jasień, wspólnie z Rodzinnym Ogrodem Działkowym "Morena" zapraszają na koncert muzyczny uczniów pana Dariusza Osińskiego. Wydarzenie odbędzie się w Domu Działkowca na terenie ROD Morena, o godz. 14, przy ul. Myśliwskiej 23.

Dojazd tramwajem nr 12 - do przystanku "Migowo", następnie należy zejść ul. Myśliwską (za kościołem Parafii Miłosierdzia Bożego), w kierunku ul. Piekarniczej.

150 lat tramwajów w Gdańsku - piknik rodzinny

na zdjęciu trzy młode kobiety w różowych strojach, tańczą na scenie
Radni dzielnicy Chełm zapraszają na bezpłatne zajęcia taneczne
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Pozostałe wydarzenia w gdańskich dzielnicach

Osowa

Rada Dzielnicy Osowa, Klub Sąsiedzki Garaż i stowarzyszenie Inne Jest Piękne zapraszają na warsztaty kulinarne pod hasłem "Smaki Kaszub". Odbędą się one we wtorek, 27 czerwca, w siedzibie Klubu Garaż przy ul. Kielnieńskiej 128. Początek o godz. 18.

By móc wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zgłosić się, mailowo: klubsasiedzkigaraz@gmail.com.

Chełm

Rada Dzielnicy Chełm zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne. Odbywają się one w każdy czwartek, na zrewitalizowanym w ostatnich latach Placu Styp - Rekowskiego. Zumba dla dzieci rozpoczyna się o godz. 17.15, natomiast zajęcia Salsation dla dorosłych i młodzieży - o godz. 18. Zajęcia będą prowadzone do końca sierpnia br.

Jak spędzić wakacje w Gdańsku, czyli Akcja Lato 2023

Brętowo

Rada Dzielnicy Brętowo zachęca najmłodszych do udziału w wakacyjnych zajęciach teatralnych.

Jeżeli wasze dziecko lubi śpiewać, tańczyć czy odgrywać scenki, to jest to propozycja dla niego. W trakcie zajęć dzieci nauczą się, jak występować na scenie, jak mówić poprawnie i wyraźnie, jak wyrażać emocje, ale też zyskać pewność siebie. Będzie je prowadzić pani Malwina Tkaczyk, aktorka i instruktorka teatralna, a odbywać się będą w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Podkarpackiej 11.

Zajęcia rozpoczynają się co prawda 18 lipca, ale już trwają na nie zapisy - u radnej Anety Chabrowskiej, pod nr 600 398 548.

Odbyło się w piątek, 23 czerwca

Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Rada Dzielnicy ŻWJT, wraz z Osiedlowym Klubem Kultury "Feluka" zapraszają na "Żabiankowe wianki", które odbędą się w piątek, 23 czerwca, od godz. 17. W programie m.in. wspólne wykonywanie wianków, tańce, rozmowy i... słodki poczęstunek. Organizatorzy zachęcają, by w miarę możliwości przyjść na to wydarzenie w białym stroju. Na to wydarzenie związane z Nocą Sobótkową zaproszeni są wszyscy mieszkańcy dzielnicy, niezależnie od wieku. Odbędzie się ono na górce na wysokości bloku przy ul. Gospody 6 (obok boiska).

Aniołki

Rada Dzielnicy Aniołki, wraz z Fundacją Wschodzące Słońce, zaprasza seniorów, ale też i młodszych mieszkańców - chętnych na bezpłatne spotkania z trenerem na siłowni "pod chmurką". Pierwsze takie spotkanie w piątek, o godz. 15.45, w Parku Zielonym przy siłowni. Trenerem będzie pan Robert Wszelaki.

Kokoszki

Rada Dzielnicy Kokoszki zaprasza na Sobótki w Kiełpinie Górnym. Zaplanowano ognisko w parku przy ul. Goplańskiej, od godz. 19.30. Organizatorzy zapewniają kiełbaski, pieczywo oraz wodę.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów