Ulica Nowiny. Od 7 marca autobus linii 289 pojedzie stałą trasą

W środę, 6 marca ok. godziny 19.00 planowane jest otwarcie dla ruchu ul. Nowiny. Na stałą trasę w czwartek, 7 marca wrócą również autobusy komunikacji miejskiej.
06.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica przy parku, widać zielone bujne drzewa i zakręt, a w tle parking na piaszczystej powierzchni.
Ulica Nowiny znów będzie przejezdna
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
 
Na ul. Nowiny zakończyły się prace związane z budową wyniesionego przejścia dla pieszych, które realizowane było w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przejście nie tylko zwiększy bezpieczeństwo pieszych, ale także ułatwi dotarcie z budowanego również w ramach zadania parkingu do Parku Oruńskiego. Wykonawcą prac była firma Hydro-Mag.

Przy Parku Oruńskim powstanie parking na blisko 50 miejsc. Rozstrzygnięto przetarg

Na wniosek Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, wykonano także kompleksowy remont nawierzchni chodnika na odcinku ok. 150 m. Prace te miały na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu osób odwiedzających Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Nowiny 7, z którego korzystają w większości osoby z niepełnosprawnością ruchową. W ramach tych prac na długości i po stronie wyremontowanego chodnika wymieniono krawężnik, odtworzono nawierzchnię jezdni oraz wyregulowano uzbrojenie podziemne.
 
W związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Nowiny, od czwartku, 7 marca autobusy linii 289 od pierwszych porannych kursów powrócą na stałą trasę oraz zostaną przywrócone rozkłady jazdy obowiązujące przed zamknięciem ul. Nowiny (do 11.02.2024 r.).
 
 
oprac. AU

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?