• Start
  • Wiadomości
  • Przyszła zima - a z nią kłopoty. Raport o sytuacji w mieście po opadach śniegu

Przyszła zima - a z nią kłopoty. Raport o sytuacji w mieście po opadach śniegu

Śnieg padał przez cały wtorek, 16 stycznia, a do tego wiał mocny wiatr, co chwilami powodowało zadymki. W czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego wiele osób straciło nawet 2-3 godziny w korkach samochodowych - najgorzej było na trójmiejskiej obwodnicy w kierunku Gdyni. Jakby tego było mało, pękła rura wodociągowa na Węźle Kliniczna, a przy gmachu Opery Bałtyckiej z szyn wypadł tramwaj, co spowodowało dalsze utrudnienia komunikacyjne. Przedstawiamy sytuację w Gdańsku na godz. 19.30.
( Publikacja: 16.01.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W korku samochodowym na Jana z Kolna, gdzie problemem były nie tylko opady śniegu, ale i awaria wodociągu na Węźle Kliniczna

Po utrudnieniach drogowych związanych z opadami śniegu w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego sytuacja główne ciągi uliczne w Gdańsku są drożne.

Gorzej przedstawia się sytuacja na głównej trasie tramwajowej między Śródmieściem a Wrzeszczem. Na skrzyżowaniu ul. Hallera/Al. Zwycięstwa ok. 18:40 tramwaj wypadł z szyn, tarasując ruch w kierunku Wrzeszcza, Wstrzymano ruch tramwajowy od dworca kolejowego Gdańsk Główny, przez Wrzeszcz, aż do Strzyży. Tramwaje linii 2 i 3 kursują przez ul. Jana z Kolna - dalej do Oliwy ruch odbywa się normalnie, spodziewany przyjazd pojazdów technicznych ok. godz. 19:00. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pogotowie techniczne pracuje pełną parą - przed godz. 21. sytuacja powinna wrócić do normy.

Z informacji uzyskanych od Dyżurnego Inżyniera Miasta siły i środki utrzymania zimowego działają zgodnie z planem. Na ulicach miasta wyjechało blisko 50 jednostek pługoposypywarek, ciągników i solarek. Pracują od chwili rozpoczęcia opadów, będą pracować do czasu odśnieżenia podstawowego układu komunikacyjnego.

Najpoważniejsze usterki: rejon ul. Łostowickiej i Armii Krajowej - z uwagi na zasypaną stacje transformatorową występują przerwy w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej. W dalszym ciągu ( od godz. 12:00) utrzymują się utrudnienia związane z wyłączeniem fragmentu ul. Marynarki Polskiej przed Węzłem Kliniczna przez SNG w związku z usuwaniem awarii - ruch w stronę Wrzeszcza-Nowego Portu odbywa się objazdem przez ul. Twardą i Okrąg.

Na stronie Energa Operator wskazane są dwa miejsca z brakiem zasilania w energię elektryczną - rejon ulic Armi Krajowej-Ujeścisko-Kołodzieja (do godz. 18:00) oraz rejon ul. Długa Grobla-Na Stępce-Siennicka (do godz. 17:45).

Dyżurny Inżynier Miasta otrzymał informację o przecieku z instalacji GPEC na ul. Dworskiej (Brzeźno) - na godz. 17:50 w GPEC ustalono że brygada jest w drodze na miejsce, dalsze ustalenia za ok. godzinę.

Gdańskie Wody informują, iż prowadzą działania oczyszczające ze śryżu i kry na kracie spustowej na Kanale Raduni w rejonie Zaroślaka. Dodatkowo prowadzone są prace porządkowe odśnieżania i kontroli stanu obwałowań i urządzeń hydrotechnicznych.

Przerwa w dostawie ciepła do budynków Dworska 32 i 34, wg. GPEC planowane przywrócenie w godzinach porannych.