Przymorze Wielkie. Trening Ninja Warrior dla każdego chętnego, dzięki środkom BO

Ekstremalne biegi czy zawody z wymyślnymi przeszkodami zdobywają z roku na rok coraz większą popularność także w Gdańsku. Mieszkańcy zgłosili więc do Budżetu Obywatelskiego 2022 projekt pod hasłem: "Ninja Warrior & Multiring - konstrukcja", który spotkał się z dużym poparciem wśród głosujących. DRMG właśnie ogłosiło przetarg na jej wykonanie i montaż.
05.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tak wyglądają klatki  OCR
Tak wyglądają "klatki" OCR
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Do czego służy klatka OCR?

Zwycięska konstrukcja to specjalna wielofunkcyjna "klatka" OCR, która pozwala na przeprowadzenie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Trenować można na niej technikę, wytrzymałość i siłę. Zamontowane są na niej przeszkody, których używa się m.in. podczas zawodów sprawnościowych czy wytrzymałościowych.

Chełm. Miłośnicy kalisteniki zyskali nowe miejsce do treningów. W Jarze Wilanowskim

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła w tym tygodniu przetarg na realizację tego projektu BO. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 stycznia br. Realizacja ma potrwać trzy miesiące od daty podpisania umowy.

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Trening plenerowy w parku nadmorskim

Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w dzielnicy Przymorze Wielkie, w centralnej części parku, na wysokości wejścia B. Plac, na którym stanie konstrukcja "klatki", jest już ogrodzony i wyposażony m.in. w stoły do ping ponga, rampę Skateparku, kosz do gry w koszykówkę, ławki i śmietniki. Znajdują się tu także trzy lampy oświetleniowe. Wejście na ten teren znajduje się wzdłuż ciągu pieszo - rowerowego.

Ujeścisko - Łostowice. Kierowcy i piesi już na nowym odcinku ul. Piotrkowskiej

- Ninja Warrior & Multiring pozwoli każdemu zostać wojownikiem „Ninja Warrior Polska”. To unikalna konstrukcja, która umożliwi trening z ciężarem własnego ciała, a zarazem pozwoli na trenowanie techniki pokonywania przeszkód spotykanych podczas biegów przeszkodowych, takich jak Runmageddon, Barbarian Race, Biegun itp. Konstrukcja może być wykorzystywana przez dzieci i młodzież jako "małpi gaj", dostarczając im mnóstwa frajdy i zabawy poprzez aktywność fizyczną - tłumaczą wnioskodawcy zwycięskiego projektu BO.

Koszt zakupu i montażu takiej konstrukcji oszacowano na 64 tys. złotych. Ile faktycznie będzie kosztować, okaże się po zakończeniu przetargu.

W tym miejscu stanąć ma nietypowa plenerowa konstrukcja do treningów wytrzymałościowych i siłowych
W tym miejscu stanąć ma nietypowa plenerowa konstrukcja do treningów wytrzymałościowych i siłowych
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

W Gdańsku są już siłownie plenerowe i place do kalisteniki

Klatka OCR kwalifikowana jest jako wyposażenie siłowni plenerowych, których także nie brakuje w naszym mieście, i których większość powstała także dzięki środkom z gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. W ostatnich edycjach BO dużą popularnością cieszyły się też urządzenia do trenowania kalisteniki.

Klatka typu OCR, która stanie w Parku Nadmorskim, będzie miała wymiary: długość - 7,7 metra, szerokość - 4,7 m, wysokość - 3,1 m. Wysokość swobodnego upadku z urządzenia wynosić będzie 3 m.

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA