• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze. Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się remont kolejnego odcinka ul. Chłopskiej

Przymorze. Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się remont kolejnego odcinka ul. Chłopskiej

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wybrała wykonawcę prac modernizacyjnych jednej z głównych arterii Gdańska. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku centrum miasta. Wkrótce pojawią się tam robotnicy.
01.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Modernizacja kolejnego odcinka ul. Chłopskiej powinna potrwać niecałe 3 miesiące
Modernizacja kolejnego odcinka ul. Chłopskiej powinna potrwać niecałe 3 miesiące
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Ul. Chłopską przemieszczają się każdego dnia tysiące zmotoryzowanych mieszkańców Żabianki, Przymorza, a także Zaspy i wielu innych dzielnic Gdańska. Zwiększony ruch odczuwalny jest tu m.in. w dniach, kiedy w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena odbywają się koncerty bądź wydarzenia sportowe.

Jezdnia od kilku lat była już w kiepskim stanie technicznym, dlatego władze miasta zdecydowały o jej wyremontowaniu. Realizację prac podzielono na kilka etapów. W 2017 roku zrealizowano pierwszy z nich.

 

  Koronawirus nie zatrzymuje (na razie) prac na placach budowy w Gdańsku

 

Przed wakacjami, pod koniec czerwca br., powinien zakończyć się tegoroczny remont ul. Chłopskiej. Prace prowadzone będą tym razem na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku centrum miasta. Zmodernizowany zostanie fragment drogi o długości 650 metrów. W ramach inwestycji, oprócz wymiany nawierzchni, przebudowane zostaną zatoki autobusowe i wyregulowane pod kątem wysokościowym chodniki znajdujące się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej.

Wykonawcą prac będzie firma Colas Polska Sp.z.o.o. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.

 

Chlopska-od-piastowska
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Inwestycja sfinansowana zostanie ze środków miejskiego programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”. Ten w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę około 9 mln zł. Przebudowane zostały wówczas: Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, ul. Stary Rynek Oliwski, fragment ul. Świętokrzyskiej na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

 

   Wrzeszcz Dolny. Modernizacja al. Hallera rozpoczęta. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

 

W bieżącym roku, w ramach tego programu, prowadzona jest także modernizacja al. Hallera we Wrzeszczu, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki - na jezdni w kierunku Brzeźna. W ramach tej inwestycji zaplanowano: remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą jej konstrukcji na całym remontowanym odcinku, a także remont nawierzchni zatok postojowych i chodników, wymianę krawężników i obrzeży, regulację sytuacyjną i wysokościową dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego.

 

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim