• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze. Trwa modernizacja ul. Chłopskiej - znika stara, zużyta nawierzchnia

Przymorze. Trwa modernizacja ul. Chłopskiej - znika stara, zużyta nawierzchnia

Na modernizowanym odcinku ul. Chłopskiej wykonawca rozebrał już część starej nawierzchni. Remont przebiega zgodnie z planem. W tym miejscu zmieniona została organizacja ruchu.
17.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont ul. Chłopskiej zakończy się w czerwcu 2020 r.
Remont ul. Chłopskiej zakończy się w czerwcu 2020 r.
źródło: DRMG

 

Prace remontowe prowadzone są na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku Gdańska. Łącznie zmodernizowany zostanie fragment o długości 650 metrów. Nie jest to długi odcinek, ale ulica Chłopska jest ważną osią komunikacyjną dla dzielnic Zaspa, Przymorze i Żabianka. Wykonawca rozebrał już nawierzchnię prawego pasa ul. Chłopskiej. Rozebrane zostały także krawężniki. W najbliższych dniach na prawym pasie rozpocznie się układanie warstwy podbudowy.

 

Stogi. Trwa modernizacja torów tramwajowych. Co dzieje się na placu budowy?

 

Zakres prac remontowych obejmuje wymianę nawierzchni, przebudowę zatok autobusowych oraz regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która prowadzi w imieniu Miasta tę inwestycję, na czas remontu zarówno kierowcy samochodów, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni uzbroić się w cierpliwość. W miejscu prac obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Wyłączone są też dwie zatoki autobusowe. Zatoka autobusowa za skrzyżowaniem z ul. Piastowską przeniesiona jest przed skrzyżowanie w okolicy miejsc postojowych, a zatoka autobusowa za skrzyżowaniem z ul. Czerwony Dwór znajduje się teraz w okolicy przejścia podziemnego. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca maja.

 

Remontowany odcinek ul. Chłopskiej
Remontowany odcinek ul. Chłopskiej
źródło: DRMG

 

To już kolejny remont tej ulicy. Ostatni miał miejsce w 2018 r. Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp.z.o.o. Koszt inwestycji wynosi ponad 1,6 mln złotych. Termin zakończenia remontu to czerwiec 2020 r. Inwestycja jest realizowana w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”.

TV

To przedszkole jest wzorem