• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze Małe. Trzy mini ronda jeszcze w tym roku powstaną w dzielnicy

Przymorze Małe. Trzy mini ronda jeszcze w tym roku powstaną w dzielnicy

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na rozbudowę kilku skrzyżowań na terenie Przymorza Małego. Po zakończonych pracach zyskają one mini ronda, które mają upłynnić ruch kołowy w wybranych lokalizacjach.
30.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rozbudowę skrzyżowania i budowę mini ronda zaplanowano m.in. na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Droszyńskiego
Rozbudowę skrzyżowania i budowę mini ronda zaplanowano m.in. na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Droszyńskiego
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Zadanie podzielono na dwie części: podstawową oraz dodatkową, która będzie realizowana w przypadku "pomyślnego otwarcia ofert", a więc jeżeli zaproponowane oferty będą niższe bądź w takiej wysokości, w jakiej zaplanowane prace szacuje Miasto. Pierwsza część dotyczy budowy niewielkich rond na dwóch skrzyżowaniach: ul. Droszyńskiego i ul. Śląskiej oraz Beniowskiego, Śląskiej, Szczecińskiej. Jednocześnie planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Śląskiej. W ramach inwestycji przewidziano także przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci energetycznych i oświetleniowych oraz sieci gazowej. 

Druga, dodatkowa część przetargu, dotyczy budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Beniowskiego z ul. Bora Komorowskiego. Zgodnie z założeniami przetargu, wykonawca będzie miał 14 tygodni - od daty podpisania umowy - na na realizację prac.

Otwarcie ofert zaplanowano na 14 lipca.


To nie jedyna inwestycja w tej dzielnicy. Od kilku tygodni trwa remont blisko 1-kilometrowego odcinka ul. Piastowskiej. Realizację tej inwestycji nadzorują aż dwie jednostki miejskie: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. W ramach prowadzonych prac wymieniona i przebudowana zostanie najpierw znajdująca się pod ziemią sieć wodociągowa. Kiedy gotowe będą już nowe instalacje, na jezdni położona zostanie nowa nawierzchnia. Przy okazji wymienione i zmodernizowane zostaną chodniki biegnące wzdłuż tej ulicy.

Przebudowa ul. Piastowskiej prowadzona jest na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (rejon przystanku autobusowego „Droszyńskiego”), który liczy dokładnie 950 metrów. Wykonawcą robót jest firma WPRD Gravel. Koszt prac wyniesie ponad 3,3 mln złotych. Te, zgodnie z umową, powinny zakończyć się w październiku 2021 r.

TV

To przedszkole jest wzorem