• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze Małe. Rada Dzielnicy ma nową siedzibę. Sprawdź, gdzie

Przymorze Małe. Rada Dzielnicy ma nową siedzibę. Sprawdź, gdzie

Radnych Przymorza można obecnie spotkać przy ul. Leona Droszyńskiego 15, w sąsiedztwie fabryki czekolady. W ostatnich dniach radni przygotowywali nową siedzibę, m.in. pomalowali ściany, umyli okna i umeblowali lokum. Dotychczasowy adres Rady Dzielnicy mieścił się tuż przy popularnym targowisku "Zielony rynek", przy ul. Czerwony Dwór.
19.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Radni Przymorza Małego mają nową siedzibę, przy ul. Droszyńskiego 15
Radni Przymorza Małego mają nową siedzibę, przy ul. Droszyńskiego 15
fot. Rada Dzielnicy Przymorze Małe

 

- Do naszej nowej siedziby najłatwiej dojść od strony ul. Bora Komorowskiego, następnie ul. Słowiańską, cały czas prosto. Nasz lokal znajduje się pomiędzy sklepami meblowymi i innymi związanymi z urządzeniem domu - tłumaczy Marcin Mickun, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe.

Siedziba rady znajduje się na parterze, bez problemu dostanie się tu każdy, także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Nowy lokal jest też większy od poprzedniego. Liczy ponad 50 metrów kwadratowych powierzchni. Poprzedni miał 36 metrów kw., i nie był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co istotne, w związku nasilającą się czwartą falą pandemii, radni Przymorza Małego zawiesili, tymczasowo, dyżury stacjonarne.

Radni z Przymorza musieli opuścić dotychczasową siedzibę, ponieważ prywatna firma, która jest właścicielem obiektu przy ul. Czerwony Dwór wypowiedziała umowę najmu Miastu, a tym samym Radzie Dzielnicy. Podobne wypowiedzenia otrzymały też inne firmy i instytucje, które mieściły się w tym miejscu. Właściciel budynku ma bowiem inne plany wobec tej nieruchomości.

Obecny lokal RD Przymorze Małe też jest prywatny.

- W naszej dzielnicy jest trochę lokali komunalnych, ale obecnie nie ma żadnego wolnego, do którego mogliśmy się przenieść. Dlatego Miasto wynajęło dla nas obiekt od prywatnej firmy - tłumaczy przewodniczący Mickun, przyznając, że niewykluczone jest, iż w przyszłości ponownie zmieni się siedziba radnych.

 

Nowe lokum Rady Dzielnicy Przymorza Małego mieści się w pobliżu fabryki czekolady
Nowe lokum Rady Dzielnicy Przymorza Małego mieści się w pobliżu fabryki czekolady
fot. Rada Dzielnicy Przymorze Małe

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska