• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze Małe. Dobiega końca budowa mini rond na ul. Śląskiej

Przymorze Małe. Dobiega końca budowa mini rond na ul. Śląskiej

Niewielkie ronda powstają na dwóch skrzyżowaniach: ul. Droszyńskiego i ul. Śląskiej oraz Beniowskiego, Śląskiej i Szczecińskiej. W ramach inwestycji przebudowano także kanalizację deszczową, sieci energetyczne i oświetleniowe oraz sieci gazowe. Wszystkie roboty powinny zakończyć się jeszcze w maju br.
18.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu z drona fragment jezdni z nową ciemną nawierzchnią, widać też fragmenty chodnika i pobliskich budynków
Inwestycja zakończy się jeszcze w maju br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Trwa budowa wyspy centralnej

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, ułożono już nawierzchnię na skrzyżowaniach. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem wyspy centralnej ronda na skrzyżowaniu ulic Beniowskiego, Śląskiej i Szczecińskiej.

Po zakończeniu robót na ul. Śląskiej szerokość pasa ruchu wynosić będzie 3 m, a szerokość chodników od 2 do 4 metrów.

W ramach inwestycji na kilkudziesięciometrowych odcinkach jezdni wokół skrzyżowań wykonano nowe konstrukcje nawierzchni z betonu asfaltowego, którego ułożono dwie warstwy. Wymieniono też nawierzchnie chodników na płytki betonowe o wymiarach 30x30x8 cm. Na skrzyżowaniach ulicy Śląskiej z ulicą Droszyńskiego oraz ulicami Szczecińską i Beniowskiego zaprojektowano skrzyżowania typu mini rondo o nawierzchni z kostki betonowej koloru czerwonego lub żółtego o promieniach skrętu wynoszących 6 metrów. Wzdłuż całego jednokierunkowego odcinka ulicy Śląskiej zaprojektowano miejsca parkingowe do parkowania równoległego dla 17 pojazdów.

Przymorze Małe. Prezydent Gdańska z gospodarską wizytą

zdjęcie z drona, widać przebudowane skrzyżowanie z wyraźną ciemną nawierzchnią jezdni, w tle fragmenty budynków
Na ul. Śląskiej powstaną dwa mini ronda
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nie tylko nowe ronda

Przypomnijmy. Na ul. Śląskiej, na odcinku od ulicy Droszyńskiego do ulicy Arkońskiej, odbywa się ruch dwukierunkowy, a od ulicy Arkońskiej do ulicy Szczecińskiej - jednokierunkowy. Przed rozpoczęciem robót obustronny chodnik na tej ulicy miał także zmienną szerokość, która wynosiła od 2 m do 2,50 m. Po zakończeniu prac będzie więc szerzej.

W ramach inwestycji przebudowano również kanalizację deszczową, sieci energetyczne i oświetleniowe oraz sieci gazowe.

W ramach robót przebudowano także sieć wodociągową. Nadzór nad tą częścią projektu prowadziła miejska spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna.

Inwestycję realizuje firma WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. Koszt prac wyniesie blisko 5,7 mln złotych.