• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze Małe. Co zrobić ze starym boiskiem? Przyjdź na konsultacje

Przymorze Małe. Co zrobić ze starym boiskiem? Przyjdź na konsultacje

Pomiędzy ulicami Bzową i Bydgoską znajduje się stare, zniszczone betonowe boisko. Od dłuższego czasu nie służy już okolicznej społeczności. Rada Dzielnicy Przymorze Małe chce to zmienić, tym bardziej, że jest to teren pomiędzy kilkoma wysokimi budynkami mieszkalnymi, gdzie mieszka dużo osób. Radni, wraz z Urzędem Miejskim, zapraszają więc mieszkańców na warsztaty konsultacyjne poświęcone temu, jak zagospodarować tę przestrzeń.
19.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu stare betonowe boisko, ze starymi bramkami do gry w piłkę, w tle kilka wysokich bloków mieszkaniowych
Co zrobić z terenem dawnego boiska pomiędzy ulicami Bzową i Bydgoską?
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Co zrobić z dawnym boiskiem?

Kiedyś służyło głównie dzieciom i młodzieży. Dziś w  tej okolicy mieszkają głównie starsi ludzie. Pomiędzy blokami przy ul. Bzowej i Bydgoskiej znajduje się stare, nadgryzione zębem czasu, asfaltowe boisko. Dawno nie widziano w tym miejscu korzystających z niego osób. O tym terenie rozmawiano podczas ubiegłorocznego spaceru służbowego, w którym uczestniczyła m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z radnymi dzielnicy i miejskimi. Dyskutowano nad tym, czy modernizować to boisko czy może lepiej byłoby przekształcić ten teren w typowo rekreacyjny, służący wypoczynkowi, a może wprowadzić jeszcze inne funkcje. Prezydent Dulkiewicz zwróciła uwagę, że najlepiej będzie w tej sprawie zapytać o zdanie mieszkańców.

Warsztaty w poniedziałek, 20 listopada

Warsztaty pod hasłem: "Jak zagospodarować plac między blokami?" odbędą się w siedzibie rady dzielnicy Przymorze Małe, która mieści się przy ul. Bora Komorowskiego 15, w najbliższy poniedziałek, o godz. 17. 

- O tym terenie rozmawiamy z mieszkańcami już od pewnego czasu. Niektórzy proponują, by w tym miejscu zbudować ponownie boisko, ale nowoczesne, wygodne. Są osoby, które proponują stworzenie przyjemnej zielonej przestrzeni rekreacyjnej. Są też i tacy, którzy proponują stworzenie tu miejsc parkingowych. To są jednak pojedyncze głosy mieszkańców. Zależy nam na tym, by w tej kwestii wypowiedziała się jak największa liczba osób. Dlatego zachęcamy do udziału w tych warsztatach - podkreśla Marcin Mickun, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe. 

Po poniedziałkowych warsztatach radni dzielnicy przeanalizują wszystkie propozycje i głosy. Wówczas wypracują konkretną koncepcję, którą ponownie będą chcieli skonsultować z mieszkańcami. W zależności od tego, jaka decyzja zapadnie - czy będzie to faktycznie ponownie boisko, czy inne rozwiązanie, realizację takiej inwestycji planują sfinansować z Budżetu Obywatelskiego, budżetu rady dzielnicy lub też z budżetu Miasta Gdańska. 

 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy