• Start
  • Wiadomości
  • Przyłącz się do wakacyjnej odsłony Sprzątania Świata - w sobotę w pasie nadmorskim w Brzeźnie

Przyłącz się do wakacyjnej odsłony Sprzątania Świata - w sobotę w pasie nadmorskim w Brzeźnie

W sobotę, 7 sierpnia, w godz. 10.00-15.00 Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza mieszkańców na wspólne sprzątanie pasa nadmorskiego w Brzeźnie. Chętni otrzymają sprzęt niezbędny do udziału w akcji. - Zróbmy razem coś dla środowiska, dla morza, dla Gdańska, dla nas wszystkich - zachęcają organizatorzy.
( 05.08.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne z majowego sprzątania w dzielnicy Suchanino
Zdjęcie ilustracyjne z majowego sprzątania w dzielnicy Suchanino
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Wiosną w wielu dzielnicach Gdańska odbyło się sprzątanie ulubionych lokalnych terenów spacerowych. Akcje spotkały się z dużym odzewem mieszkańców. Teraz czas na otoczenie plaży w Brzeźnie - przekonują organizatorzy sobotniej akcji z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Sama plaża jest codziennie sprzątana przez służby, ale okolicom bulwaru nadmorskiego, a zwłaszcza położonemu wzdłuż niego pasowi leśnemu, przyda się zaangażowana grupa wolontariuszy, którzy pozbierają śmieci.

- Dajemy narzędzia potrzebne do sprzątania: rękawice, worki i chwytaki oraz kontener na odpady zmieszane. Zapraszamy mieszkańców do udziału w naszej akcji, żebyśmy wspólnie wzięli odpowiedzialność za przestrzeń nadmorską, w której wszyscy chętnie spędzamy czas - mówi Tomasz Zgliński z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - Do udziału w akcji będziemy zachęcać także na miejscu, w naszych namiotach, gdzie będzie można pobrać narzędzia. Jeden z nich stanie na końcu deptaka, tuż przy molo, drugi - przy wejściu na plażę nr 58. Wśród zachęcających do wspólnego sprzątania będzie także nasza maskotka - lew Woluś. Dla uczestników akcji mamy fajne ekologiczne gadżety i konkurs na najciekawszą relację ze sprzątania w social mediach.

Do akcji będzie można przyłączyć się w godz. 10.00-15.00.

Nie trzeba angażować się na pięć godzin, wystarczy godzina, czy nawet pół, by wnieść swój wkład w czystość nadmorskiej przestrzeni - przekonuje Tomasz Zgliński. - Organizując weekendową akcję, chcemy także pobudzić mieszkańców do stałego zaangażowania się w sprzątanie, także podczas indywidualnych spacerów.

Link do wydarzenia na Fb