• Start
  • Wiadomości
  • Przychodnie zainteresowane szczepieniem na COVID-19. NFZ wydłuża termin składania wniosków

Przychodnie zainteresowane szczepieniem na COVID-19. NFZ wydłuża termin składania wniosków

Do północy 22 grudnia 2020 roku Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ  przedłuża nabór do Narodowego Programu Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na obszarze naszego województwa. Zmianę terminu tłumaczy rosnącym zainteresowaniem podmiotów leczniczych szczepionkami. 
18.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Coraz więcej przychodni w Trójmieście i na Pomorzu jest zainteresowanych udziałem w Narodowym Programie Szczepień
Coraz więcej przychodni w Trójmieście i na Pomorzu jest zainteresowanych udziałem w Narodowym Programie Szczepień
                                                                                                                                                                                                      Fot. Pixabay

 

Jak mówi Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego NFZ elektroniczne formularze zgłoszeniowe od wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w programie, w tym również od podmiotów niemających podpisanego z NFZ kontraktu, przyjmowane będą przez NFZ do północy 22 grudnia. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia 2020 roku.

Pomorski NFZ przypomina, że informacji dotyczących udziału w Narodowym Programie Szczepień udziela lokalny koordynator programu pod numerem telefonu 58 7512735. Czynna jest również ogólnopolska całodobowa bezpłatna specjalna infolinia o numerze 989.

 

W sali obsługi klienta NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku uruchomiono też punkty konsultacyjne dla podmiotów leczniczych zainteresowanych udziałem w programie. Konsultanci NFZ dyżurować będą tam:      

  •         w sobotę, 19 grudnia, od godziny 8 do 15
  •         w poniedziałek, 21 grudnia, od godziny 8 do 18
  •         we wtorek, 22 grudnia, w godzinach od 8 do 18.

 

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym również ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie, a ich koszt pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Nabór prowadzony jest wśród placówek medycznych i indywidualnych praktyk zawodowych, w szczególności tych, które mają już podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej
TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy