• Start
  • Wiadomości
  • Przetarg na kolejne przystanie kajakowe w Śródmieściu i na Stogach

Przetarg na kolejne przystanie kajakowe w Śródmieściu i na Stogach

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch przystani kajakowych: przy ul. Wiosny Ludów w Śródmieściu i ul. Tamka na Stogach. Otwarcie ofert planowane jest na pierwszą połowę lutego. Prace przy budowie mają zakończyć się w czerwcu 2021 roku.
09.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przystań kajakowa przy ul. Wiosny Ludów
Nabrzeże przy ul. Wiosny Ludów
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Przystań przy ul. Wiosny Ludów zyska pomost pływający we wnęce promowej przy istniejącym nabrzeżu Opływu Motławy wraz z zejściem trapowym.

Przy ul. Tamka na istniejącym pomoście zostanie wybudowana specjalna „półka” dla kajaków. Przy przystani pojawią się także stojaki rowerowe.

 

Przystań kajakowa przy ul. Tamka na Stogach
Pomost pływający przy ul. Tamka na Stogach
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Przystanie powstaną w ramach zadania strategicznego Pomorskie Szlaki Kajakowe, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Warto przypomnieć, że w ramach tego programu będzie możliwość skorzystania z czterech nowych przystani kajakowych. Pojawią się one w pobliżu przystanku tramwaju wodnego na Górkach Zachodnich, przy Opływie Motławy na Kamiennej Grodzy, przy ul. Żabi Kruk i przy Kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej.

Umowy na realizację tych zadań podpisano na początku listopada 2020 roku. Wykonawcą prac jest firma ELBUD Gdańsk S.A. Obecnie wykonawca kontraktuje materiały, a rozpoczęcie prac na budowie planowane jest z początkiem 2021 roku. Łączny koszt wyniesie ok. 1,6 mln złotych.

 

MAPA PLANOWANYCH PRZYSTANI KAJAKOWYCH 

Mapa planowanych przystani kajakowych

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku