• Start
  • Wiadomości
  • Przetarg na dostawę mini autobusów elektrycznych dla Gdańska rozstrzygnięty

Przetarg na dostawę mini autobusów elektrycznych dla Gdańska rozstrzygnięty

Już w przyszłym roku do gdańskiej floty autobusowej dołączą trzy elektryczne autobusy. Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę trzech autobusów typu mini zasilanych energią elektryczną. Nowe elektryczne pojazdy obsługiwać będą obszary Starego i Głównego Miasta.
25.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Minibus elektryczny Karsan
Minibus elektryczny Karsan (zdjęcie poglądowe producenta)
mat. GAiT


Wraz z nowymi autobusami dostarczone zostaną trzy ładowarki elektryczne do zasilania w prąd akumulatorów trakcyjnych. Pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej.


Pojazdy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Do dyspozycji pasażerów będą wygodne ergonomiczne fotele. Pojazdy wyposażone będą także w systemy monitoringu i klimatyzacji, o wydajności zapewniającej komfort podróżowania nawet w upalne dni z uwzględnieniem specyfiki komunikacji miejskiej tj. częstego otwierania drzwi.

Elektryczne pojazdy kursować będą na obszarze Starego i Głównego Miasta
Elektryczne pojazdy kursować będą na obszarze Starego i Głównego Miasta
mat. GAiT


Nowe elektryczne autobusy, a także trzy ładowarki oraz urządzenia i sprzęt do diagnostyki i napraw dostarczy wyłoniona w przetargu MMI sp. z o.o. Łączny koszt inwestycji to 4 867 110 złotych brutto.