• Start
  • Wiadomości
  • Przetarg na budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej na ul. Stryjewskiego

Przetarg na budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej na ul. Stryjewskiego

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Stryjewskiego. Prace będą prowadzone na odcinku od przepompowni do ul. Zimnej. Obie ulice znajdują się w dzielnicy Stogi.
15.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Odcinek na którym zaplanowano prace
Odcinek na którym zaplanowano prace remontowe
mat. prasowe

 

Przedmiotem inwestycji jest budowa kolektora deszczowego i przebudowa sieci wodociągowej w ul. Stryjewskiego na odcinku od budowanej przepompowni do ul. Zimnej.  Inwestycja ma na celu eliminację podtopień w rejonie ul. Stryjewskiego, które zdarzają się przy nawalnych deszczach i wysokich stanach wody na Martwej Wiśle. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy sposobu odprowadzenia wód deszczowych ze zlewni i zmniejszenia podtopień występujących w dzielnicy Stogi.

Oprócz podziemnych sieci przebudowane zostaną istniejące chodniki i nawierzchnia wraz z oświetleniem. Ponadto przebudowę przejdą fragmenty sieci teletechnicznej i gazowej. Prace mają potrwać 13 miesięcy, od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie lipca 2021r. Zadanie będzie koordynowane wspólnie przez DRMG i spółkę GIWK.

oprac. NG.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów