• Start
  • Wiadomości
  • Festyn komunikacyjny "Przesiadaj się i jedź" - w sobotę na Ujeścisku

Festyn komunikacyjny "Przesiadaj się i jedź" - w sobotę na Ujeścisku

Zabawy na świeżym powietrzu, quizy komunikacyjne z nagrodami, czy zabytkowe tramwaje z floty GAiT (Bergmann), to tylko część atrakcji, jakie czekają mieszkańców podczas sobotniego festynu Zarządu Transportu Miejskiego. Coroczna impreza odbędzie się na pętli Ujeścisko.
( 14.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plakat na festyn
Europejski Tygodzień Mobilności. Plakat na festyn Przesiadaj się i jedź
mat. ZTM

Impreza pod hasłem Przesiadaj się i jedź jest organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, odbędzie się na pętli Ujeścisko 17 września, w godz. 10.00 - 15.00. Na gości czekać będą gdańskie służby, które opowiedzą o bezpieczeństwie i udzielą wskazówek dotyczących pierwszej pomocy. Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli zweryfikować sprawność swojego jednośladu oraz wyrobić lub przedłużyć Gdańska Kartę Mieszkańca. Iluzjonista, klaun czy malowanie buziek to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach. Będą one mogły usiąść za stertami wozu strażackiego, policyjnego radiowozu, czy elektrycznego minibusa, który od niedawna jeździ po ulicach Głównego i Starego Miasta. Na imprezie będzie można też spotkać anioły z Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz zobaczyć występy dzieci i młodzieży z pobliskiego przedszkola i szkoły podstawowej.

Jedną z atrakcji imprezy będą zabytkowe tramwaje z floty GAiT
Jedną z atrakcji imprezy będą zabytkowe tramwaje z floty GAiT
źródło: GAiT

W quizach i zabawach komunikacyjnych do wygrania będą m.in. vouchery ze zniżką na zakup roweru elektrycznego, lekcje jazdy na motocyklu, bilety na mecze Lechii Gdańsk, a także bilety semestralne (o wartości 259 złotych każdy) ufundowane przez skruszonego gapowicza.

Dodatkowo wznowiona zostanie historyczna linia autobusowa 101, z której będzie można skorzystać nieodpłatnie na trasie Śródmieście SKM – Gdynia Dworzec Główny PKP. Autobusy będą kursować co pół godziny od 10.00 do 19.30, a skorzystanie z nich będzie doskonałą okazją do wzięcia udziału w przygotowanej przez MZKZG grze miejskiej.

oprac. AU