• Start
  • Wiadomości
  • Przeróbka, Stogi. Rozbiórka wiaduktów nad ul. Lenartowicza!

Przeróbka, Stogi. Rozbiórka wiaduktów nad ul. Lenartowicza!

W związku z demontażem wiaduktów nad ul. Lenartowicza między 9 a 11 lutego w godzinach nocnych będą obowiązywać zmiany w kursowaniu tramwajów. W komunikacji autobusowej zmiany zostaną wprowadzone na stałe.
( Publikacja: 08.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W nocy z 9 na 10 lutego 2016 r. rozpocznie się demontaż wiaduktu.

W ciągu dwóch kolejnych nocy - z wtorku na środę (z 9 na 10 lutego 2016 r.) oraz ze środy na czwartek (z 10 na 11 lutego), w związku z demontażem wiaduktów kolejowych nad ul. Lenartowicza, w godzinach od 21 do 4 rano nastąpią czasowe zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych 3 i 8 oraz linii nocnej N8. Podany termin realizacji może się zmienić w przypadku złych warunków atmosferycznych.

W środę, 10 lutego, od godz. 20 trasy linii tramwajowych 3 i 8 od strony centrum Gdańska zostaną skrócone do pętli Przeróbka. Między Przeróbką a Stogami w godzinach 20.30-24 zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na trasach:

• za tramwaj nr 3: Przeróbka (Bajki) – Bajki – Sienna – Stryjewskiego – pętla Stogi Pasanil – Stryjewskiego – Wosia Budzysza – Lenartowicza – Przeróbka;

• za tramwaj nr 8: Przeróbka (Bajki) – Bajki – Sienna – Stryjewskiego – Nowotna – pętla Stogi Plaża – Nowotna – Stryjewskiego – Wosia Budzysza – Lenartowicza – Przeróbka.

Poza tymi zmianami czasowymi, będą też zmiany stałe, dotyczące autobusów. Od wtorku, 9 lutego, na swoje stałe trasy wrócą pojazdy linii: 106, 111, 138 w kierunku Westerplatte i Górek Zachodnich przez ulice Bajki i Sienną. Przywrócona zostanie obsługa przystanków Bajki i Dickensa (na żądanie). Ta sama trasa będzie również obowiązywać dla linii tramwajowej N8 w kierunku Górek Zachodnich na czas prowadzenia demontażu wiaduktów. Rozkład jazdy linii N8 nie zmieni się.

W czasie obowiązywania komunikacji zastępczej bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe, zmierzającym w kierunku tego samego przystanku końcowego.