• Start
  • Wiadomości
  • Po śmierci prezydenta Adamowicza. Przełożone studniówki, apele pamięci w szkołach

Po śmierci prezydenta Adamowicza. Przełożone studniówki, apele pamięci w szkołach

Wszystkie studniówki, które miały odbyć się w tym tygodniu w Gdańsku, zostały przełożone na późniejsze terminy. Szkoły organizują apele pamięci poświęcone prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. W planach są też zajęcia przeciwko przemocy i agresji, ale też oferta wsparcia psychologicznego dla uczniów.
15.01.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
PGE Arena. Bal studniówkowy I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, którego gościem był Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w lutym 2014
Nz. Bal studniówkowy w lutym 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku na PGE Arena, którego gościem był prezydent Paweł Adamowicz
Jerzy Pinaks/www.gdansk.pl


“Serdecznie dziękuję placówkom oświatowym Miasta za wyrazy pamięci o naszym Prezydencie. Proszę Was bardzo, by jej szczególnym wymiarem były stałe zajęcia przeciwko przemocy, agresji i hejtowi. Miasto to Wspólnota. Wdzięczny jestem dyrektorom szkół średnich oraz szefom hoteli za uszanowanie żałoby Miasta i przełożenie zaplanowanych na ten tydzień studniówek" - napisał na swoim FB Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska.

Dyrekcje gdańskich szkół wraz z uczniami podjęły decyzję o przełożeniu studniówek zaplanowanych na ten tydzień. Od wtorku 15 stycznia 2019 roku do dnia pogrzebu zmarłego prezydenta, który prawdopodobnie odbędzie się w sobotę 19 stycznia, na Pomorzu ogłoszono żałobę.

“Z wielkim żalem i bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci  Prezydenta Pawła Adamowicza - absolwenta naszej szkoły. W jednej chwili  straciliśmy wielkiego przyjaciela ludzi, dobrego człowieka, wspaniałego Prezydenta  Gdańska” - tak z zamordowanym prezydentem na swojej stronie internetowej żegna się społeczność I Liceum Ogólnokształcącego, którego absolwentem był prezydent. W szkole we wtorek 15 stycznia odbył się także apel pamięci.

“Życie dopisało tragiczny rozdział do kart historii Gdańska, którego gospodarzem od 20 lat był niezwykle pogodny i wspaniały Człowiek. Wrażliwy, o wielkim sercu, pogodzie ducha i wielce zaangażowany w sprawy gdańszczan” - czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.

“Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem Dziękuję Wam” - te ostatnie słowa prezydenta, wypowiedziane podczas tragicznego 27 finału WOŚP znalazły się na stronie Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku.

W wielu gdańskich szkołach apele pamięci odbyły się już w poniedziałek, obecnie szkoły same decydują w jakiej formie chcą upamiętnić prezydenta.

Prezydent Kowalczuk poprosił też wszystkich dyrektorów placówek oświatowych, aby w gdańskich szkołach odbywały się spotkania wspierające uczniów, z których wielu - tak jak prezydent - kwestowało podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.