• Start
  • Wiadomości
  • Jarmark św. Dominika coraz bliżej. Strefa gastronowiczna na Ołowiance - tu dobrze zjesz

Jarmark św. Dominika coraz bliżej. Strefa gastronowiczna na Ołowiance - tu dobrze zjesz

Co prawda do Jarmarku św. Dominika pozostało jeszcze trochę czasu - tegoroczna edycja święta kupców i rzemieślników rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 18 sierpnia - ale już teraz w Gdańsku można poczuć przedsmak tego wydarzenia. Pierwsze stoiska stanęły na Ołowiance, w specjalnej strefie gastronomicznej.
( Publikacja: 09.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
759. Jarmark św. Dominika rozpocznie się 27 lipca, ale pierwsze stoiska - gastronomiczne - już stoją na Ołowiance
759. Jarmark św. Dominika rozpocznie się 27 lipca, ale pierwsze stoiska - gastronomiczne - już stoją na Ołowiance
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Przed nami już 759. Jarmark św. Dominika. Doroczne święto kupców i rzemieślników rozpocznie się w sobotę, 27 lipca, w Gdańsku i potrwa nieco ponad trzy tygodnie. Zanim uliczki Śródmieścia zapełnią się kramami, przedsmak wydarzenia, które przyciąga tysiące odwiedzających, możemy poczuć już teraz. Wystarczy odwiedzić Ołowiankę - to właśnie tu stanęły pierwsze stoiska, które oferują m.in. uciechy gastronomiczne.

- Międzynarodowe Targi Gdańskie z pomocą sprawdzonych przyjaciół postanowiły zaproponować mieszkańcom Gdańska i coraz liczniej przybywającym do naszego miasta turystom swoiste preludium tego radosnego czasu, jakim jest Jarmark św. Dominika - mówi Iwona Wolszczak, organizator Jarmarku. - Zapraszamy na niezwykle urokliwą Ołowiankę, gdzie na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić ten rejon Gdańska oczekuje moc atrakcji dla każdego - dla całych rodzin gdańszczan i turystów, spragnionych wrażeń, relaksu i kulinarnych doznań.

Na smakoszy specjałów czeka na Ołowiance strefa gastronomiczna o powierzchni 240 m kw, gdzie stanęło 14 stoisk, na których spotykać można wiktuały zarówno tradycyjnej kuchni polskiej, jak i kuchni hiszpańskiej, francuskiej czy azjatyckiej. Potraw skosztujemy codziennie w godz. 10:00-22.00, aż do 23 sierpnia (nieco dłużej więc niż potrwa Jarmark św. Dominika - do 18 sierpnia).

 

Kucharz Tomasz Jakubiak (pierwszy z lewej) i Paweł Adamski
Kucharz Tomasz Jakubiak (pierwszy z lewej) i Paweł Adamski, prezes Outdoor Cinema
Fot. Jerzy Bartkowski / KFP

 

Nie zabraknie także wydarzeń tematycznych - znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak zaprezentuje tajniki swojej kuchni. Również zwolennicy piwa rzemieślniczego z całą pewnością spędzą tu wiele satysfakcjonujących chwil.

Nie będzie co prawda oferty związanej z handlem - to organizatorzy pozostawiają w gestii Jarmarku św. Dominika - ale ogrom wrażeń zagwarantuje ponadto zróżnicowany program wydarzeń ekologicznych i artystycznych.

- W programie znalazły się m.in. atrakcyjne koncerty organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką. Już 9 sierpnia będzie można usłyszeć „Najpiękniejsze melodie z ekranu”, czyli muzykę z filmów polskich i zagranicznych. Muzyczny czas zamknie koncert „Zakończenie Gdańskiego Lata Muzycznego” 18 sierpnia, a w programie muzyka i piosenki ze słynnej serii filmów akcji z Jamesem Bondem - dodaje Wolszczak.

Ołowianka stanie się też rajem dla kinomaniaków. Na scenie plenerowej z pięknymi widokiem na Motławę, Żurawia i gdańskie kamieniczki odbędą się pokazy filmowych perełek. Będzie kino romantyczne, rodzinne, z dreszczykiem emocji ale i nietypowe - kino nieme z muzyką i aktorami na żywo.

Jak co roku każdy też może delektować się pięknem panoramy Gdańska z gondoli Koła Widokowego AmberSky, które góruje nad Ołowianką. A jeśli ktoś woli relaksować się na ziemi, czeka na niego żywa kraina ekologicznej zieleni, w której na 400 m kw. powstał ogród typu pop up garden. Więcej: Relaks w środku miasta? Zajrzyj na Ołowiankę - powstał tam wyjątkowy ogród.

 

Więcej informacji na stronie organizatora: jarmarkdominika.pl.