• Start
  • Wiadomości
  • Przed sesją Rady Miasta Gdańska. Na żywo w czwartek - radni PO i PiS zapraszają [ZOBACZ WIDEOCZAT]

Przed sesją Rady Miasta Gdańska. Na żywo w czwartek - radni PO i PiS zapraszają [ZOBACZ WIDEOCZAT]

Już w czwartek, 25 stycznia, odbędzie się XLVII sesja Rady Miasta Gdańska, z której transmisję będzie można obejrzeć na portalu gdansk.pl. Tematy szczególnie kontrowersyjne lub ważne dla gdańszczan? O tym opowiedzieli przewodniczący obu klubów: Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS).
( Publikacja: 24.01.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. O tematach szczególnie kontrowersyjnych dla gdańszczan opowiedzieli przewodniczący klubów: Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS)


Kazimierz Koralewski za temat, który może wywołać wiele emocji, uznał plan zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Rycerskiej w Gdańsku, z którym związane są plany budowy nowej siedziby Muzeum Historii Miasta Gdańska.

- Zauważyłem w porządku sesji plan zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Rycerskiej w Gdańsku, a to jest teren, o którym mówiło się, że może tu powstać Muzeum Historii Miasta Gdańska - mówił radny Koralewski. - To była dopiero koncepcja, a tymczasem już rozmawiamy o planowaniu terenu, z przeznaczeniem na tego rodzaju obiekty. Wystarczyła jedna deklaracja prezydenta i nie ma pola do dyskusji. Warto najpierw zbilansować te obiekty, którymi Gdańsk się już opiekuje czyli m.in Muzeum Poczty Gdańskiej, Twierdza Wisłoujście, Muzeum Westerplatte. To przecież wiele obiektów, które potrzebują dofinansowania, może ich finansowanie zamyka się w kwocie 100 czy 200 mln zł, a tyle trzeba będzie przeznaczyć na nowe muzeum, co wtedy z tymi już istniejącymi?

Piotr Borawski tłumaczy, że to jest dopiero przystąpienie do planowania przestrzennego, a to czas na dyskusje, ścieranie się różnych koncepcji, wyłożenie planu.

- Przypominam, że w budżecie miasta na 2018 rok są zaplanowane środki na międzynarodowy konkurs architektoniczny, w którym poprosimy uznanych architektów, o zastanowienie się jak taka bryła mogłaby wyglądać - mówi Piotr Borawski. - Pokazanie, ile mogłaby kosztować, w jaki sposób składniki budżetu mogłyby wyglądać, czy jest szansa na finansowanie. Dopiero wtedy przedstawić mieszkańcom propozycję i o niej rozmawiać. 


ZOBACZ ZAPIS CAŁEGO WIDEOCZATU


Najbliższe posiedzenie Rady Miasta Gdańska rozpocznie się w czwartek, o godz. 9. Relację z obrad gdańskich radnych będzie można oglądać na żywo na portalu gdansk.pl.