• Start
  • Wiadomości
  • Przed sesją Rady Miasta Gdańska - dowiedz się, o czym mówią radni

Przed nową sesją Rady Miasta Gdańska - dowiedz się, o czym mówią radni

Na czwartek, 26 października, zaplanowano kolejną sesję Rady Miasta Gdańska. Jakie tematy będą najważniejsze dla gdańszczan? Przed kamerami w studio portalu Gdańsk.pl rozmawiać będą o tym szefowie obu klubów radnych: Piotr Borawski z Platformy Obywatelskiej i Kazimierz Koralewski z Prawa i Sprawiedliwości. Transmisja na żywo - we wtorek, 24 października, o godz. 12.00.
( Publikacja: 23.10.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Od lewej: radny Kazimierz Koralewski (PiS) i radny Piotr Borawski (PO)

Najbliższe posiedzenie Rady Miasta Gdańska rozpocznie się w czwartek, 26 października, o godz. 9. (Jak zwykle portal Gdańsk.pl przeprowadzi bezpośrednią relację z tego wydarzenia)

Wcześniej, bo we wtorek, 24 października, szefowie dwóch klubów pracujących w gdańskiej Radzie - Kazimierz Koralewski (PiS) i Piotr Borawski (PO) - spotkają się przed kamerami, by opowiedzieć gdańszczanom, które tematy będą szczególnie ciekawe i istotne dla życia miasta.

Zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu? W Gdańsku obecnie można go kupić w 800 sklepach i 500 lokalach gastronomicznych. Jeśli radni zagłosują na "tak", wkrótce te liczby wzrosną. Alkohol będzie mogło sprzedawać dodatkowe 200 barów i restauracji oraz 25 sklepów.

Ciekawie wygląda też projekt uchwały o zwiększeniu kwoty na realizację tegorocznego Budżetu Obywatelskiego o ponad 600 tys. zł. Radni wytłumaczą nam, dlaczego stało się to konieczne.

Także interesujący - choć z innych powodów - jest projekt zwiększenia tegorocznych wydatków na oświatę o 15 mln zł.

O czym jeszcze będą rozmawiać radni Kazimierz Koralewski i Piotr Borawski? Zapraszamy do obejrzenia programu: wtorek, 24 października, godz. 12. Rozmowę poprowadzi red. Roman Daszczyński.