Przed XIV sesją Rady Miasta Gdańska. Wideoczat z radnymi

Na najbliższy czwartek 26 września została zwołana XIV sesja Rady Miasta Gdańska. Jakie ważne decyzje zostaną podjęte? Czy są tematy, które wzbudzą gorąca dyskusję? Zobacz wideoczat „Wszystkie Strony Miasta” z udziałem szefów klubów radnych - w poniedziałek 23 września, o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl.
( 22.09.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Obrady Rady Miasta Gdańska
Obrady Rady Miasta Gdańska
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Jest kilka ciekawych i ważnych punktów w porządku najbliższej XIV sesji Rady Miasta Gdańska. Przedstawiony ma być „Apel w sprawie wystąpienia do Prezydent Miasta Gdańska o podjęcie działań w kierunku organizacji przez Miasto Gdańsk w 2020 roku obchodów 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 50. rocznicy Grudnia’70”. To niezwykle ważne rocznice dla Gdańska i Polski. Goście programu „Wszystkie Strony Miasta” przedstawią idee apelu i swoje oczekiwania, dotyczące obchodów.

Zaproszeni do studia zostali szefowie wszystkich klubów radnych. Swój udział w wideoczacie potwierdzili:

  • Beata Dunajewska - przewodnicząca Klubu Radnych Wszystko dla Gdańska
  • Cezary Śpiewak - Dowbór - przewodniczący Klubu Radnych Koalicja Obywatelska


Radni podczas wrześniowej sesji zajmą się też m.in. zgłoszonym przez klub PiS „Oświadczeniem w sprawie ochrony i zwiększenia liczby terenów zielonych
w Gdańsku”. Ciekawie zapowiada się dyskusja na temat uchwał dotyczących spraw finansowych czy w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Miałki Szlak i projektowanej tzw. Nowej Sandomierskiej.

„Wszystkie Strony Miasta” - poniedziałek 23 września godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!