Oliwa. Przebudowa odcinka chodnika i drogi rowerowej na al. Grunwaldzkiej

W poniedziałek, 27 marca, rozpocznie się przebudowa odcinka chodnika i drogi rowerowej na al. Grunwaldzkiej, na wysokości budynku nr 501 (między ulicami Majkowskiego i Poczty Gdańskiej). W związku z robotami, należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu pieszych i rowerzystów. O 50 metrów przesunięty zostanie też przystanek autobusowy. Prace potrwają do końca kwietnia.
26.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu fragment drogi rowerowej, chodnika i zatoki autobusowej o nawierzchni z kostki kamiennej, w tle po lewej fragment jezdni, a także fragment kamienic po prawej stronie
Na tym odcinku al. Grunwaldzkiej trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu pieszym i rowerowym
Fot. GZDiZ

Najpierw zwężenie, potem nowe odcinki chodników

W trakcie robót część chodnika i drogi rowerowej zostaną wyłączone z użytkowania. Pozostała część przekształcona zostanie we wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Miejscowo zawężony zostanie prawy pas jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu. Zamknięta dla ruchu zostanie zatoka autobusowa przy przystanku „Oliwa - Pętla”. Przystanek zostanie przesunięty o 50 metrów bliżej skrzyżowania z ul. Piastowską (naprzeciwko sklepu Lidl). Przy tymczasowym przystanku autobusy zatrzymywać się będą na jezdni al. Grunwaldzkiej.

Po zakończeniu robót na al. Grunwaldzkiej wybudowane zostaną również nowe odcinki chodnika na ul. Poczty Gdańskiej i ul. Majkowskiego. Tam prace zakończą się planowo 30 czerwca.

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu - 3 Maja i Nowe Ogrody

Przebudowa chodnika wraz z drogą rowerową wynika z realizacji umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Oliwa 501 - inwestorem budowy budynku biurowego.

TV

Wybory samorządowe w Gdańsku 7 kwietnia 2024