• Start
  • Wiadomości
  • Przebudowa bocznego odcinka ul. Starowiejskiej. Zmiana organizacji ruchu do końca kwietnia. MAPA

Przebudowa bocznego odcinka ul. Starowiejskiej. Zmiana organizacji ruchu do końca kwietnia. MAPA

W poniedziałek, 7 marca, rozpoczną się prace związane z przebudową bocznego odcinka ul. Starowiejskiej w Gdańsku-Letnicy. Ze względu na roboty drogowe jej fragment będzie musiał zostać całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Utrudnienia potrwają planowo do 30 kwietnia.
( Publikacja: 07.03.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok Gdańsk 3D z 2018 roku. Od lewej ulice: Letnicka, Gwiazda Morza i Starowiejska skręcająca u góry w lewo do Letnickiej
Widok Gdańsk 3D z 2018 roku. Od lewej ulice: Letnicka, Gwiazda Morza i Starowiejska skręcająca u góry w lewo do Letnickiej
gdansk.polska3d.pl

 

Zakres przebudowy fragmentu ul. Starowiejskiej obejmuje wymianę nawierzchni na drodze gruntowej, która zastąpiona zostanie nawierzchnią bitumiczną. Ponadto wykonane zostaną chodnik oraz zjazdy na teren powstającego osiedla mieszkaniowego. Skrzyżowanie z ul. Gwiazdy Morza zostanie wyniesione.

Przebudowa bocznego odcinka ul. Starowiejskiej polega również na budowie oświetlenia ulicznego oraz wykonaniu kanalizacji deszczowej.

Ruszające 7 marca prace drogowe będą wymagały całkowitego zamknięcia odcinka ul. Starowiejskiej od skrzyżowania z ul. Letnicką dla ruchu kołowego. Dojazd możliwy będzie tylko dla mieszkańców, których wjazdy na posesje zlokalizowane są bezpośrednio przy przebudowywanym odcinku. Pozostali kierowcy będą korzystać z objazdu ul. Letnicką. Ruch pieszych będzie odbywać się bez utrudnień. Planowo roboty na ul. Starowiejskiej potrwają do 30 kwietnia.

Przebudowa ul. Starowiejskiej realizowana jest na podstawie umowy drogowej zawartej z firmą ATAL S.A. zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych.


ZOBACZ ZAMKNIĘTY ODCINEK NA MAPIE

starowiejska