Propozycje kulturalne GAK na 2018 rok. Zobacz wideoczat

W tym roku, mimo że nie jest obchodzona żadna okrągła rocznica, lista propozycji kulturalnych Gdańskiego Archipelagu Kultury jest bardzo długa. Mówiły o tym w studiu gdansk.pl, podczas wideoczatu, Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej GAK i Monika Jarząbek, kierowniczka Stacji Orunia.

Propozycje kulturalne GAK na 2018 rok. Zobacz wideoczat
A
A
data publikacji: 01 lutego 2018 r.

zdj. Tomasz Maciuk/gdansk.pl

50 imprez kulturalnych na 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury - pod takim hasłem w 2017 roku GAK świętował swój jubileusz półwiecza działalności. Jaki będzie ten rok, mówiły w programie Wszystkie Strony Miasta: Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej GAK i Monika Jarząbek, kierowniczka Stacji Orunia.

Scena Muzyczna GAK kontynuować będzie popularne i sprawdzone imprezy z ubiegłych lat. Mowa tu przede wszystkim o cyklu wydarzeń Gdańsk Dźwiga Muzę. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się też Festiwal Kolorów i Noc Świętojańska. W tym roku amatorzy muzyki, zabawy na świeżym powietrzu i posypywania się kolorowymi proszkami nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Mówiła o tym Paulina Chełmińska.

Z kolei Monika Jarząbek kierująca Stacją Orunia mówiła, jak w tej dzielnicy rozwija się życie kulturalne. W tym roku Stacja Orunia dodatkowo planuje uświetnienie ważnych dla dzielnicy dat.

Nowy amfiteatr w Parku Oruńskim
Nowy amfiteatr w Parku Oruńskim
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

- W tym roku obchodzimy 680-lecie lokalizacji prawnej wsi Orunia, a także 100-lecie przekazania Parku Oruńskiego mieszkańcom Gdańska przez Emilię Hoene. Właśnie w tym roku odnowiony Park Oruński stanie się nową atrakcyjną przestrzenią dla organizowania imprez kulturalnych. Wybudowano tu amfiteatr, w którym w sezonie letnim grane będą koncerty – mówiła Monika Jarząbek

- Chcemy, żeby ten park był miejscem spotkań nie tylko dla ludzi z Oruni, ale dla wszystkich mieszkańców Gdańska. Żeby można było tu posłuchać dobrej muzyki i zrelaksować się. Stawiamy na muzykę delikatną, wpadającą w ucho, piosenkę aktorską. Nie chcemy zbyt ostrą muzyką ingerować w delikatną przestrzeń parku – dodała Paulina Chełmińska. 

Gdański Archipelag Kultury to osiem ośrodków pracujących w środowiskach lokalnych Gdańska Wrzeszcza (Winda GAK), Śródmieścia (Scena Muzyczna GAK), Stogów (Dom Sztuki GAK), Wyspy Sobieszewskiej (Wyspa Skarbów GAK), Zaspy (Plama GAK), Brzeźna (Projektornia GAK), Letnicy (Gama GAK) i Oruni (Stacja Orunia GAK) oraz dwa zespoły artystyczne. Instytucja ta organizuje w naszym mieście kilkaset imprez kulturalno-rozrywkowych.

Szczegóły dotyczące planowanych w 2018 r. imprez kulturalnych znajdziesz na stronie Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Zobacz cały program:

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora