• Start
  • Wiadomości
  • Projekt “Wypracuj Przyszłość” - poznaj zasady rekrutacji

Projekt “Wypracuj Przyszłość” - nabory debiutantów na rynku pracy i fundatorów staży

Rozpoczęła się dziewiąta edycja projektu Wypracuj Przyszłość, przygotowanego dla osób, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. To dodatkowe możliwości także dla przedsiębiorców poszukujących stażystów lub nowych pracowników. Startująca właśnie edycja potrwa do 30 września 2024 roku. Ruszyła rekrutacja uczestników - zarówno firm, które chciałyby zapewnić staże, jak i stażystów.
11.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
młoda kobieta siedzi na kanapie z laptopem na kolanach i rozmawia przez telefon
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. magnet.me/pixabay.com

Na czym polega projekt Wypracuj przyszłość

Wypracuj Przyszłość to projekt zawodowych staży całorocznych realizowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Jego celem jest pomoc uczniom ostatnich klas techników i studentom oraz absolwentom w zdobyciu doświadczenia zawodowego ułatwiającego znalezienie pierwszej pracy i pozostanie na lokalnym rynku pracy.

Projekt wspiera również firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje w poszukiwaniu stażystów oraz nowych pracowników.

Laureaci konkursu “Szkoła - Ambasada Talentów” - za wspieranie młodych w życiowych wyborach

Dla stażystów i fundatorów

Do projektu można przyłączyć się w każdym momencie jego trwania, a staże mogą być realizowane w okresie całego roku. Fundator samodzielnie określa czas oraz formę zatrudnienia stażysty. Zgodnie z regulaminem projektu okres trwania stażu to minimum miesiąc, w wymiarze co najmniej 100 godzin.

Kwota minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy nie może być niższa niż ustawowa minimalna stawka za jedną godzinę pracy.  

Zachęcamy przedsiębiorców i firmy do tworzenia miejsc stażowych i dołączenia do projektu. Ta inicjatywa może przyczynić się nie tylko do wsparcia młodych talentów, ale także do rozwoju własnego biznesu.

Zwracamy również uwagę na możliwość realizacji stażu w trybie online, a także hybrydowym, podczas którego jego uczestnicy będą mogli łączyć pracę na miejscu u Fundatora z pracą zdalną.

grafika promująca projekt wypracuj przyszłość z rysunkowym ludzikiem lecącym w kosmos rakietą
mat. UMG

Firmy i instytucje / fundatorzy

Przedsiębiorcy, firmy i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie, powinny wypełnić deklarację uczestnictwa (dostępną na stronie projektu) i przesłać ją wraz z logo firmy na adres: wypracujprzyszlosc@gdansk.gda.pl.

Stażyści

Aby zostać uczestnikiem projektu, wystarczy zarejestrować swoje zgłoszenie na stronie projektu, a następnie wybrać oferty stażu. Uczestnik może jednocześnie odpowiedzieć na maksymalnie trzy różne oferty fundatorów.

Szczegółowe informacje na stronie projektu.

oprac. IB

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy