• Start
  • Wiadomości
  • Programować może każdy. Zapisz się na CodeWeek`2017 w STARTERZE

Programować może każdy. Zapisz się na CodeWeek`2017 w STARTERZE

O tym, że nie trzeba ukończyć studiów informatycznych, żeby kodować, przekonać się można podczas międzynarodowego święta programowania. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER od lat już włącza się w CodeWeek i zaprasza na mnóstwo wydarzeń i warsztatów dla “programistycznych żółtodziobów w każdym wieku”.
25.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na CodeWeek wystarczy przynieść własny laptop. I chęć do nauki

Już po raz piąty w GIP STARTER odbędzie się CodeWeek, czyli europejska inicjatywa promująca naukę kodowania w każdym wieku. Między 10 a 19 października dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki programowania i nowych technologii, które z roku na rok są coraz bardziej obecne w codziennym życiu.

Zapisy na warsztaty i wydarzenia już się rozpoczęły. Szczegóły i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej gdańskiej edycji CodeWeek.

Żeby wziąć udział w zajęciach wystarczy własny laptop oraz chęć do nauki i zabawy.

- W tym roku z okazji CodeWeek przygotowaliśmy jedenaście wydarzeń skierowanych do ponad 400 osób. Cześć z nich jest bezpłatna, a odpłatność w większości przypadków nie przekracza kilkunastu złotych. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się – mówi Beata Jakubczyk, koordynatorka wydarzenia ze STARTERA.

Ofertę dla najmłodszych uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe: 8-13 oraz 13-16 lat (w starszej grupie nie trzeba wiedzieć więcej, udział w warsztatach wymaga po prostu sprawnego czytania). Warsztaty dla dzieci przygotowała WOW School we współpracy ze STARTEREM. Młodzi programiści będą projektować własną grę 3D, poznają podstawy tworzenia stron internetowych, a także spotkają się z Photonem – interaktywnym robotem, który uczy programowania i rozwija ciekawość świata u dzieci. Z genialnym wynalazkiem studentów Politechniki Białostockiej zapoznała się już nawet książęca para Kate i William podczas lipcowej wizyty w Polsce.

Chcemy czy nie - dzieci spędzają przy komputerach sporą część swojego życia. Warto by wiedziały o co w tym wszystkim chodzi

Dorośli uczestnicy będą mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień dotyczących technologii XXI wieku. Podczas warsztatów organizowanych przez firmę Blue Dot Solutions chętni dowiedzą się na przykład, jak znaleźć i analizować dane satelitarne. Za to przedstawiciele firmy Solwit opowiedzą o agilowym zarządzaniu projektami, coraz popularniejszym w branży IT, które opiera się m.in. na wzmacnianiu samodzielności i odpowiedzialności zespołu. Uczestnicy zajęć nauczą się także tworzyć własne aplikacje i inne programy, a nawet inteligentne domy. Poza drobnymi wyjątkami, wydarzenia przygotowane z myślą o osobach dorosłych przeznaczone są dla każdego odbiorcy, łącznie z absolutnymi debiutantami w dziedzinie programowania.

Code Week to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. W 2016 roku podczas tego jednego tygodnia odbyło ponad 23 tys. różnych wydarzeń w 50 państwach z całej Europy. Przyciągnęły ponad 968 tys. uczestników!TV

W zoo zamieszkały dwa lemury