• Start
  • Wiadomości
  • Program szczepień przeciwko COVID-19 przyspiesza. Rejestracja dwóch roczników dziennie  

Program szczepień przeciwko COVID-19 przyspiesza. Rejestracja dwóch roczników dziennie  

Od 28 kwietnia 2021 roku będą mogły rejestrować się osoby między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej, przez formularz elektroniczny, zgłosiły gotowość do zaszczepienia się. A już 4 maja ruszy rejestracja dla osób między 18 a 29 rokiem życia - rząd zapowiada przyspieszenie masowych szczepień Polaków.
20.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Michał Dworczyk szef KPRM zapowiedział przyspieszenie szczepień - m.in, że od 28 kwietnia 2021 roku zostanie uruchomiona rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia
Michał Dworczyk, szef KPRM zapowiedział przyspieszenie szczepień - m.in, że od 28 kwietnia 2021 roku zostanie uruchomiona rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia
                                                                                                                                                                                                    Fot. KPRM

 

- Od  soboty realizujemy program szczepień przedstawiony dwa tygodnie temu, a od poniedziałku przyśpieszamy - poinformował Michał Dworczyk szef KPRM we wtorek 20 kwietnia. - Każdego dnia będziemy rejestrować nie jeden a dwa roczniki, od lat 1974 i 1975. I tak do 7-9 maja będziemy kolejno uruchamiali po trzy roczniki, w tym najmłodszych Polaków. 

Michał Dworczyk powiedział, że od 28 kwietnia 2021 roku zostanie uruchomiona rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, dotyczyć będzie osób, które wcześniej, między styczniem a marcem, zgłosiły za pośrednictwem formularza elektronicznego gotowość do zaszczepienia się. Zapowiedział też, że od poniedziałku 26 kwietnia każdego dnia rejestrowane będą dwa roczniki, potem kolejno od 7 maja - trzy roczniki.

Jak powiedział minister takich osób jest trochę ponad 400 tysięcy. - Te osoby przez to, że zgłosiły się wcześniej, będą miały teraz priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienie - podkreślił szef KPRM.

Poinformował również, że 4 maja rozpocznie się taka rejestracja dla osób między 18 a 29 rokiem życia - to grupa ok. 340 tysięcy osób.

 

 

Tabelka z cyframi
 

 

- Nowy harmonogram szczepień przeciwko Covid-19 zakłada, że do 9 maja 2021 roku wszyscy będą już mieli e-skierowania do szczepienia i będą mogli rejestrować się na konkretne terminy - powiedział minister Dworczyk. - Rząd wprowadza też zmianę dotyczącą "ryzyka niewykorzystania szczepionki", zakłada ona zezwolenie w przypadku tego ryzyka na szczepienie osób młodszych powyżej 18. roku życia. 

Co do zaszczepienia osób młodszych, które nie są pełnoletnie, Michał Dworczyk zapowiedział, że będzie to przedmiotem obrad i konsultacji z naukowcami.

Rejestracja na szczepienie odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numer 880 333 333 lub w punktach szczepień