• Start
  • Wiadomości
  • Prezydenci Gdańska i Warszawy w piątek spotkają się z mieszkańcami pod Neptunem

Prezydenci Gdańska i Warszawy w piątek spotkają się z mieszkańcami przed Dworem Artusa

Spotkanie prezydentów Aleksandry Dulkiewicz i Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami zaplanowano na przedprożu Dworu Artusa - w piątek, 1 lipca, o godz. 12:30. Tematem będą m.in rozwój polskich miast i metropolii, współpraca w ramach Unii Metropolii Polskich, wyzwania dla samorządów związane z wojennymi uchodźcami, zmianami klimatu i nowym rozdaniem funduszy unijnych.
( Publikacja: 30.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Aleksandra Dulkiewicz i Rafał Trzaskowski na zwodzonej kładce na Ołowiankę - zdjęcie z ubiegłego roku. Prezydent Warszawy bywa w Gdańsku, co wynika m.in. ze współpracy, jaką oba miasta prowadzą w ramach Unii Metropolii Polskich
Aleksandra Dulkiewicz i Rafał Trzaskowski na zwodzonej kładce na Ołowiankę - zdjęcie z ubiegłego roku. Prezydent Warszawy bywa w Gdańsku, co wynika m.in. ze współpracy, jaką oba miasta prowadzą w ramach Unii Metropolii Polskich
Dominik Paszliński/www,gdansk.pl

Prezydenci Gdańska i Warszawy zapraszają pod Dwór Artusa wszystkich, którym leży na sercu polska demokracja i funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Będzie czas na wypowiedzi, ale też przede wszystkim na rozmowę z mieszkańcami - pytania będzie można zadawać przez mikrofon. 

Wcześniej - o godz. 11 - Aleksandra Dulkiewicz i Rafał Trzaskowski uczestniczyć będą w uroczystości odsłonięcia nazwy Skweru Bohaterskiego Mariupola, która odbędzie się we Wrzeszczu. 

Skwer Bohaterskiego Mariupola - od piątku w Gdańsku, po sąsiedzku z konsulatem Rosji

Rafał Trzaskowski wspólnie z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisał apel „Mariupol - Miasto Feniks”, mówiący o naszej europejskiej odpowiedzialności za odbudowę dawnej świetności tego miasta. Jest to wspólny wyraz wiary:

“Życie potrzebuje nadziei, którą daje przyjaźń. Dzisiaj w obliczu niewyobrażalnej katastrofy, spowodowanej agresją Rosji na wolną i niepodległą Ukrainę, której ucieleśnieniem staje się zagłada Mariupola, w imieniu społeczności polskich miast deklarujemy gotowość do wsparcia działań na rzecz odbudowy nowego, nowoczesnego, zamożnego, pełnego życia i nadziei Mariupola.”