• Start
  • Wiadomości
  • Prawie 4 tysiące drzew! Wspólne sadzenie lasu w pobliżu Brętowa!

Prawie 4 tysiące drzew! Wspólne sadzenie lasu w pobliżu Brętowa!

W sobotę, 6 maja, zapraszamy wszystkich gdańszczan, a szczególnie gdańskie rodziny, na wspólne sadzenie lasu! Drzewka będziemy sadzić od 10:00 do 14:00 na terenie gdańskich lasów w pobliżu Brętowa przy Lipnickiej Drodze. W programie także gorący posiłek i zabawy dla dzieci, a każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat poświadczający fakt posadzenia drzewa.
( Publikacja: 04.05.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

7 maja, 2016, Gdańsk Matemblewo. Wspólne sadzenie lasu (dębu bezszypułkowego) organizowane przez Miasto Gdańsk i Nadleśnictwo Gdańsk

Miasto Gdańsk co roku organizuje wspólne sadzenie lasu. W tym roku teren przygotowany do sadzenia to pół hektara, a do posadzenia będzie 3300 sadzonek dębu bezszypułkowego oraz 500 sadzonek lipy. Akcja sadzenia prowadzona jest wspólnie z Nadleśnictwem Gdańsk, na terenie Lasów Państwowych przy Lipnickiej Drodze łączącej osiedle Niedźwiednik ze Złotą Karczmą (w połowie tej drogi).

Na miejsce zbiórki łatwo będzie trafić dzięki oznaczeniom, które będą zarówno od strony Niedźwiednika, jak i Złotej Karczmy. W dotarciu na miejsce pomagać będą w tych miejscach także wolontariusze, którzy pokierują do miejsca sadzenia. Na Osiedle Niedźwiednik (do ul. Góralskiej) dojedziemy autobusami 136 i 283, a na Złotą Karczmę (ul. Harfowa) - autobusem 110.


Miejsce sadzenia lasu

- Przez akcję sadzenia promujemy zachowania proekologiczne, ale także edukujemy - mówi Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim magistracie. - Pokazujemy, jak działa las i gospodarstwo leśne. Nie bez znaczenia jest też wspólna, rodzinna zabawa!

- Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnikom wydawane będą certyfikaty, które w zeszłym roku cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, bowiem wydano ich ponad pół tysiąca, z czego większość to zaświadczenia rodzinne 2+1, czyli liczbę uczestników możemy szacować na blisko półtora tysiąca! - podkreśla Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska.

Zapraszamy do wspólnego sadzenia drzewek i dobrej zabawy!

Plakat do pobrania (831.61 KB)