• Start
  • Wiadomości
  • Prawie 2 mln złotych dofinansowania dla gdańskiego przedszkola

Prawie 2 mln złotych dofinansowania dla gdańskiego przedszkola

Przedszkole nr 68 na Jasieniu znalazło się w gronie beneficjentów funduszy unijnych przeznaczonych na dofinansowanie wyposażenia pomorskich przedszkoli. W poniedziałek, 15 października odbyło się podpisanie umowy sankcjonującej przekazanie środków.
15.10.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jedna z sal w Przedszkolu nr 68 w Gdańsku - zdjęcie z pierwszego dnia pracy placówki, 3 września
Jedna z sal w Przedszkolu nr 68 w Gdańsku - zdjęcie z pierwszego dnia pracy placówki, 3 września
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Przedszkole nr 68 przy ul. Lawendowe Wzgórze 1 to jedno z najmłodszych gdańskich przedszkoli. Jasieńska placówka została oddana do użytku wraz z Przedszkolem nr 80 na Chełmie na początku września 2018 r. Uczy się tutaj 250 najmłodszych gdańszczan w 10 oddziałach, w czterech grupach wiekowych (od 3 do 6 roku życia). Placówka jest częścią Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa.

Wniosek o dofinansowanie projektu „Przedszkola w dzielnicach rozwojowych miasta Gdańska - przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze 1” został złożony w konkursie dla działania 3.1 Edukacja Przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014 – 2020. O dofinansowanie starało się 139 placówek przedszkolnych, na łączną kwotę ponad czterokrotnie przekraczającą dostępne środki. Dofinansowanie otrzymało ostatecznie 35 projektów, w tym właśnie ten złożony przez Gdańsk.

Umowę w sprawie dofinansowania dla Przedszkola nr 68 podpisali prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk
Umowę w sprawie dofinansowania dla Przedszkola nr 68 podpisali prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Na podstawie umowy, podpisanej 15 października br. przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Przedszkole nr 68 otrzymało fundusze UE na wyposażenie placówki oraz na pokrycie części wydatków na jego utrzymanie przez jeden rok. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie 1,8 mln zł.

- W tych dzielnicach położonych w południowej części miasta potrzebujemy jeszcze wielu żłobków, przedszkoli i szkół dlatego wsparcie z Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego jest dla Gdańska bardzo ważne i pozwala na więcej inwestycji– mówił podczas uroczystości prezydent Paweł Adamowicz.

Projekt obejmuje wyposażenie Przedszkola nr 68 związane z utworzeniem nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostawę i montaż urządzeń na placach zabaw wraz z nawierzchniami bezpiecznymi. Zadania będą realizowane w latach 2018 – 2019.

Marszałek województwa zapowiedział podczas poniedziałkowego spotkania, że jeszcze w tym tygodniu ma być ogłoszona lista rankingowa w konkursie w tzw. projekcie żłobkowym. Województwo pomorskie przeznaczyło na ten cel prawie 100 mln złotych.TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania