Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zebrali dary dla walczącej Ukrainy

Ciepła odzież, produkty żywnościowe, środki medyczne, świece, baterie, karimaty - to niektóre dary przekazane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Trafią teraz do żołnierzy na froncie i dla ludności cywilnej, pozostającej na terenie objętym walkami w Ukrainie.
03.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
MOPRdary
Małgorzata Gołębiewska, starsza specjalista pracy socjalnej w CPS 2 przekazuje dary Danielowi Roch z Grupy Valentyna
fot. MOPR w Gdańsku

Ostatnie godziny gdańskich aukcji WOŚP: gotowanie z prezydent, imiona dla gepardów, rejs na "Gen. Zaruskim" i inne

Jakie dary zebrali wolontariusze MOPR?

Zbiórka odbyła się we wtorek, 31 stycznia w ramach wolontariatu pracowniczego MOPR. Udało się zebrać zwłaszcza odzież zimową m.in. polary, ocieplane spodnie, kurtki, ciepłą bieliznę, rzeczy termiczne dla mężczyzn, ale też np. swetry, spodnie, szale, czapki, skarpety dla dzieci i kobiet. Pracownicy Ośrodka przekazali też m.in. kalosze, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na przeziębienie, ręczniki, baterie, karimaty i koce. Potrzebującym w Ukrainie przyda się też z pewnością zgromadzona żywność z dłuższym terminem przydatności do spożycia np. konserwy mięsne i rybne, makaron, słodycze, produkty instant np. zupy, gulasze, płatki, które można szybko przyrządzić.

Przyjdź, poznaj, posłuchaj: Телефон для жінок, які зазнають насильства

Busami do ukraińskiej Bukowiny

Wszystkie dary zostały przekazane przedstawicielowi Grupy Valentyna, którą tworzą wolontariusze z Pomorza. Od wielu miesięcy organizują oni transporty z pomocą dla Ukrainek i Ukraińców. Przekazują dary w szczególności osobom potrzebującym na terenach objętych walkami. Rzeczy zebrane w ramach wolontariatu pracowniczego MOPR wkrótce zostaną dostarczone do ukraińskiej Bukowiny. Stamtąd będą dystrybuowane do żołnierzy i ludności cywilnej.

Nie tylko pomoc. Ukraiński biznes szuka partnerów w Gdańsku i w Polsce

Dodajmy, że wcześniej we współpracy z Grupą Valentyna zbiórkę m.in. zimowej odzieży, obuwia, żywności, sprzętu polowego i uniwersalnych środków medycznych zorganizował też wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Te zgromadzone dary zostały już dostarczone potrzebującym w Ukrainie.