• Start
  • Wiadomości
  • Prace w zatokach autobusowych: Jaśkowa Dolina, Małomiejska i Jabłoniowa

Prace w zatokach autobusowych: Jaśkowa Dolina, Małomiejska i Jabłoniowa

Likwidacja zatoki autobusowej na ul. Jaśkowa Dolina oraz remont nawierzchni zatok na ul. Małomiejskiej i Jabłoniowej. To prace, które będą przeprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Będą wiązały się one z niewielkimi utrudnieniami dla kierowców i pasażerów.
( 20.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Autobus w zatoczce pętli w Oliwie
Autobus w zatoczce pętli w Oliwie
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Ul. Jaśkowa Dolina

Na Jaśkowej Dolinie zlikwidowana zostanie istniejąca zatoka autobusowa przy przystanku „Falista” w kierunku Piecek-Migowa. Zdecydowały względy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po zakończeniu prac autobusy zatrzymywać się będą na jezdni. Przegubowe pojazdy nie mieściły się w zatoce, przez co dochodziło do niebezpiecznych sytuacji podczas omijania autobusu i przy włączaniu się pojazdów komunikacji miejskiej do ruchu. Na zmianie skorzystają również piesi, bo o zatokę zwiększy się szerokość chodnika.

Na czas prac, które potrwają do 28 lipca, przystanek „Falista” został zawieszony. Jezdnia ul. Jaśkowa Dolina jest w tym miejscu zawężona.

Warto wspomnieć, że  po przeciwnej stronie ul. Jaśkowa Dolina (od strony ul. Falistej) zakończył się remont fragmentu chodnika, co poprawiło  dojście do przystanków autobusowych.

Na Jaśkowej Dolinie zlikwidowana będzie zatoka autobusowa
Na Jaśkowej Dolinie zlikwidowana będzie zatoka autobusowa
Google Maps

Ul. Małomiejska

Na ul. Małomiejskiej naprawiona zostanie nawierzchnia zatoki przystanku „Ptasia” w stronę Traktu Św. Wojciecha. Na czas prac, od 20 lipca do 5 sierpnia 2022 r., zatoka autobusowa będzie wyłączona z użytkowania. Tymczasowy przystanek wyznaczono za skrzyżowaniem ulic Małomiejskiej i Ptasiej. Prace wiązać się będą z miejscowym zawężeniem jezdni ul. Małomiejskiej.

Na ul. Małomiejskiej do 5 sierpnia potrwa naprawa nawierzchni przystanku „Ptasia”
Na ul. Małomiejskiej do 5 sierpnia potrwa naprawa nawierzchni przystanku „Ptasia”
Google Maps

Ul. Jabłoniowa

Na koniec lipca planowany jest remont zatoki autobusowej przystanku „Jabłoniowa Osiedle” w kierunku Gdańska Głównego. Tymczasowy przystanek zostanie cofnięty o ok. 20 metrów. W tym czasie skręt z ul. Jabłoniowej w ul. Lawendowe Wzgórze odbywać się będzie z pasa do jazdy na wprost. Roboty te potrwają ok. 5 tygodni.

Pod koniec lipca rozpoczną się prace na ul. Jabłoniowej
Pod koniec lipca rozpoczną się prace na ul. Jabłoniowej
Google Maps

oprac. IB