Na granicy Zaspy i Wrzeszcza powstanie nowe przejście naziemne dla pieszych

W okolicy skrzyżowania ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej powstanie w tym roku przejście naziemne, które znacznie ułatwi poruszanie się po okolicy. Prace mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy. Będzie to kolejna inwestycja, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami, starsze czy opiekunowie z dziećmi będą mogli bez przeszkód pokonać jedną z głównych arterii miasta.
08.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok z góry: ulica, na niej kilka samochodów, obok schody przejścia podziemnego, po środku linia tramwajowa i tramwaj stojący przy przystanku
Dzięki przejściu naziemnemu, będzie można przejść bezpośrednio na peron tramwajowy
fot. DRMG

Przejście naziemne

Planowane przejście powstanie w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Piesi będą mogli z niego wejść bezpośrednio na peron tramwajowy. W ramach zadania powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik.

Prace mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert planowane jest na koniec lutego.

Tłumy przy Bramie Wyżynnej

Rok od otwarcia przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. Korzystają tłumy

W kwietniu 2022 roku otwarto przejście naziemne przez Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej, które nie tylko zwiększyło bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta, przywrócenia Śródmieścia pieszym. 

W ostatnich latach wybudowano przejścia na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i Chmielnej oraz w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 5 lutego ogłoszono przetarg na budowę przejścia przy dworcu Gdańsk Główny.

Przejście naziemne przy dworcu Gdańsk Główny - Miasto ponownie ogłasza przetarg

 

TV

Wiec solidarności w ECS z walczącą Ukrainą