• Start
  • Wiadomości
  • Powrót zimy do Gdańska na zdjęciach naszego fotoreportera. Zobacz galerię

Powrót zimy do Gdańska na zdjęciach naszego fotoreportera. Zobacz galerię

W czwartek, od samego rana, w Gdańsku panowała zimowa atmosfera - chodniki i dachy pokryły się warstwą sypkiego śniegu, który w połączeniu z wiatrem w wielu miejscach powodował okresowe zamiecie. Na drogach trzeba było tego dnia uważać - ale miasto wyglądało pięknie.
( Publikacja: 20.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Najintensywniejsze opady pojawiły się w Gdańsku w czwartek około południa i w godzinach popołudniowych. Z powodu silnego wiatru miejscowo można obserwować było „tańczące” płatki śniegu
Najintensywniejsze opady pojawiły się w Gdańsku w czwartek około południa i w godzinach popołudniowych. Z powodu silnego wiatru miejscowo można obserwować było „tańczące” płatki śniegu
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Wyspa Sobieszewska. Stopień wodny Przegalina - element ochrony przeciwpowodziowej Gdańska, zmodernizowany

 

Czwartkowy poranek w Trójmieście powitał nas malowniczym śniegiem. Przelotne, ale intensywne opady miejscowo rozpoczęły się już w nocy. O to, by na drogach w Gdańsku było możliwie jak najbardziej bezpiecznie, zadbało ponad 60 pojazdów odśnieżających, pracujących od nocy ze środy na czwartek do czwartkowego wieczoru.

- Z uwagi na prognozy i ostrzeżenia służby w pełnej gotowości były już od 2 w nocy - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Na ranem, jeszcze zanim zaczęły się opady śniegu pojazdy wyjechały na drogi, aby przygotować nawierzchnię. I waśnie od godzin nocnych jeździmy cały czas, bo opady są nawracające. Cały nasz potencjał jest w terenie - czyli ponad 60 pojazdów. Akcja dotyczy zarówno podstawowego układu komunikacyjnego, jak i uzupełniającego.

W kolejne dni prawdopodobnie będziemy jeszcze mogli nacieszyć się śniegiem i jego kolejnymi, przelotnymi opadami, ale i zachmurzeniem. Wiatr będzie słabszy niż w czwartek. Ciepłe kurtki nadal obowiązują - w głębi lądu panować będzie lekki mróz, a na wybrzeżu zaledwie około 0°C.

Zobacz malownicze zdjęcia zimowego czwartku w Gdańsku: