Powrót Carlosa Santany. Znowu zagra w Dolinie Charlotty

Kto przegapił - teraz ma szansę zobaczyć i usłyszeć. Legendarny gitarzysta Carlos Santana wystąpi w lipcu w Dolinie Charlotty koło Słupska. Będzie to już trzeci jego koncert w tym magicznym - jak sam określa - miejscu.
( Publikacja: 25.01.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Carlos Santana w lipcu przyszłego roku skończy 70 lat, ale na scenie wciąż imponuje młodzieńczą energią.

Występ Santany został oficjalnie potwierdzony przez organizatora Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Artysta zagra z zespołem, 8 lipca 2016 r. wieczorem.

Santana jest jednym z najbardziej znanych i cenionych gitarzystów w historii rocka. Urodzony i wychowany w Meksyku od początku gra i komponuje czerpiąc inspirację z muzyki latynoskiej. Sławę zdobył w 1969 r. za sprawą koncertu na festiwalu w Woodstock, który stał się jednym z największych wydarzeń w historii muzyki rockowej i ruchu hippisowskiego. Wystąpił tam obok takich gwiazd jak Janis Joplin, The Who, Jefferson Airplane, Joe Cocker i Jimmy Hendrix.

Po raz pierwszy Santana wstąpił na Festiwalu Legend Rocka w 2013 r., przy 10-tysięcznej publiczności. Żywiołowy koncert porwał widownię. Santana był zachwycony Doliną Charlotty, w czasie koncertu podarował organizatorowi imprezy - Mirosławowi Wawrowskiemu - jedną ze swoich gitar.

Po raz drugi artysta pojawił się z zespołem w Dolinie Charlotty w 2015 r. Znowu przy pełnej widowni. Według wielu dziennikarzy muzycznych koncert ten był nawet bardziej udany niż wcześniejszy występ w Dolinie Charlotty.

- Przyjaźń Santany to jedna z najwspanialszych rzeczy jakie nam się przydarzyły - mówi Mirosław Wawrowski. - Ten koncert będzie ozdobą dziesiątej już, jubileuszowej edycji naszego festiwalu.

Sprzedaż biletów rozpocznie się jeszcze w styczniu, będzie prowadzona za pośrednictwem portalu ticketpro.pl.


Prócz Santany w ramach X Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpić mają:

7.07.2016 – Kasia Kowalska I Suzi Quatro

26.07.2016 – Deep Purple

5.08.2016 – The Sisters of Mercy

6.08.2016 - Whitesnake