Potop fiński? Mistrz olimpijski o siatkarskich mistrzostwach Europy w Gdańsku [WYWIAD]

Jaki będzie turniej Eurovolley Poland 2017 w Gdańsku? Rozmawialiśmy na ten temat z Włodzimierzem Sadalskim, zawodnikiem złotej drużyny Huberta Wagnera. Po zakończeniu kariery w reprezentacji Polski przez wiele lat grał w Finlandii, a potem trenował reprezentację siatkarską tego kraju. Spodziewa się w Gdańsku najazdu bardzo dużej grupy kibiców z Finlandii.

Potop fiński? Mistrz olimpijski o siatkarskich mistrzostwach Europy w Gdańsku [WYWIAD]
A
A
data publikacji: 10 lipca 2017 r.

Maj 2015, Ergo Arena. Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała w wypełnionej do ostatniego miejsca hali Rosję 3:0 w meczu Ligi Światowej
Maj 2015, Ergo Arena. Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała w wypełnionej do ostatniego miejsca hali Rosję 3:0 w meczu Ligi Światowej
fot. Bartłomiej Borowczak/www.gdansk.pl

Eurovolley Poland 2017 czyli mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn rozgrywane będą w naszym kraju od 24 sierpnia do 3 września (terminarz). W Gdańsku w Ergo Arenie grać będą: Polska, Serbia, Finlandia i Estonia. Bilety na mecze już poznikały, ale kibice z różnych krajów Europy i tak mogą przybyć do nas w sierpniu. Każdy chce bowiem poczuć atmosferę rywalizacji, nawet kibicując w strefach kibiców.

- Mamy, jako Polacy, pewien niedosyt po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, chcemy się odkuć. Mamy nadzieję na medal - mówi Włodzimierz Sadalski, który gościł na Wybrzeżu w miniony weekend.


Włodzimierz Sadalski
Włodzimierz Sadalski
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Włodzimierz Sadalski zdobył jako zawodnik złoty medal mistrzostw świata (Meksyk 1974) oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w Montrealu (1976). W barwach narodowych wystąpił ponad 180 razy. W kraju występował m.in. w Płomieniu Milowice, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Pod koniec lat 70-tych grał w Finlandii, potem trenował reprezentację tego kraju.


Włodzimierz Sadalski o Eurovolley 2017 w Gdańsku: 


- Finowie zarazili się siatkówką od Polaków. To już jest trzecia albo nawet druga najpopularniejsza dyscyplina sportowa w tym kraju. Wciąż najbardziej lubiany jest tam hokej. Jestem w stałym kontakcie z federacją siatkarską w Finlandii, jej działacze twierdzą, że w Gdańsku możemy spodziewać się co najmniej czterech tysięcy kibiców. Będzie tu biało-niebiesko - dodaje Włodzimierz Sadalski.

Podział na grupy mistrzostw Europy 2017:

  • grupa A w Gdańsku: Polska, Serbia, Finlandia i Estonia. Mecze w dniach 24, 26, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa B w Szczecinie: Włochy, Niemcy, Słowacja i Czechy. Mecze w dniach 25, 27, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa C w Krakowie: Rosja, Bułgaria, Słowenia i Hiszpania. Mecze w dniach 24, 26, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa D w Katowicach: Francja, Belgia, Holandia i Turcja. Mecze w dniach 25, 27, 28 sierpnia.

Mecze fazy play off (30 sierpnia) i ćwierćfinałowe (31 sierpnia) odbędą się w katowickim Spodku i krakowskiej Tauron Arenie. Spotkania półfinałowe (2 września) i o medale (3 września) rozegrane zostaną w Tauron Arenie.


Zobacz też:

Kolak, Gruchała, Baka, Nowakowski, Gacek wśród sportowej młodzieżyMarek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora