• Start
  • Wiadomości
  • Posłuchaj o 10 atrakcjach Wyspy Sobieszewskiej. Podcast od Lokalnych Przewodników i Przewodniczek

Posłuchaj o 10 atrakcjach Wyspy Sobieszewskiej. Podcast od Lokalnych Przewodników i Przewodniczek

Na około 40 minutową podróż po 10 atrakcjach Wyspy Sobieszewskiej zapraszają lokalni przewodnicy Alicja Bielska, Katarzyna Górska, Waldemar Nocny, Radosław Smilgin i Agnieszka Wojkowska. Co znajdziemy w dzielnicowym „TOP 10”? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do wysłuchania podcastu, który trwa tyle, ile podróż autobusem z centrum Gdańska na Wyspę Sobieszewską.
15.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ze spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Wyspie Sobieszewskiej narodził się podcast po tej dzielnicy
Ze spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Wyspie Sobieszewskiej narodził się podcast po tej dzielnicy
Fot. Natalia Kubiak

Kim są Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki? 

- Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to miłośnicy historii, odkrywcy dzielnicowych ciekawostek, świetni mówcy i opowiadacze. Warsztaty z tworzenia podcastów z Agnieszką Obszańską (znaną dziennikarką radiową, obecnie prowadzącą swój autorski podcast- red.) były inspiracją do przygotowania autorskiej narracji o Wyspie Sobieszewskiej - mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej. - W premierowym odcinku przekrojowo opisują najważniejsze atrakcje i wiadomości na temat dzielnicy. Podcast jest dobrym przygotowaniem do spaceru po dzielnicy. Możemy wysłuchać go w drodze na Wyspę i będąc na miejscu odwiedzić miejsca, które przedstawili Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

Dzielnice Gdańska na Twojej głowie - czapki od Instytutu Kultury Miejskiej i Fundacji Palma

Podcast o Wyspie Sobieszewskiej - jakie informacje zawiera?

Jaki obszar zajmuje Wyspa Sobieszewska? Od kiedy tak naprawdę jest wyspą? Jakie osady znajdują się na Wyspie i jaka jest ich charakterystyka? Ile osób przyjeżdża tu corocznie z Gdańska i z całej Polski? Czy w Rezerwacie Mewia Łacha spotkamy tylko ptaki? Na jak długi spacer mamy się przygotować, jeśli chcemy podjąć wyzwanie i przejść Wyspę brzegiem morza od jej wschodniej do zachodniej części?

To wybrane pytania, na które znaleźć można odpowiedź w podcaście. Usłyszymy w nim także wypowiedzi turystów i mieszkańców dzielnicy, którzy opowiadają o tym, dlaczego jest tak wyjątkowa i przyciąga jak magnes.

Materiały przygotowali Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki z Wyspy Sobieszewskiej: Alicja Bielska, Katarzyna Górska, Waldemar Nocny i Radosław Smilgin razem z koordynatorką spacerów w dzielnicy Agnieszką Wojkowską z Instytutu Kultury Miejskiej i z merytorycznym wsparciem Magdy Świerczyńskiej-Dolot, wieloletniej reportażystki radiowej, obecnie związanej z Fundacją Audionomia.

Ponad 7,5 tysiąca uczestników na 338 wycieczkach - spacery z Lokalnymi Przewodnikami podsumowane

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki z Wyspy Sobieszewskiej planują kolejne, nieco już krótsze odcinki, w których rozwiną niektóre wątki i opowieści z pierwszej, przekrojowej dźwiękowej opowieści. Niedługo możemy spodziewać się także cyklu historii o Oliwie.

Zachęcamy by zimową porą zanurzyć się w opowieściach Lokalnych Przewodników i Przewodniczek z Wyspy Sobieszewskiej. Nie zważając na pogodę, z ciepła czapką, szalikiem i termosem z herbatą udajmy się na spacer odkrywać piękno Wyspy, słuchając przy okazji podcastu o jej historii i specyfice. Słuchaj podcastu Lokalnych Przewodników i Przewodniczek z Wyspy Sobieszewskiej na

cover_fb_wyspa

Zwiedzaj Gdańsk bez przewodnika w ręku, ale z... ciekawymi podcastami historycznymi

oprac. IB

TV

Tęczowy Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska.